Milioner, raper i mąż Kim Kardashian zgłasza się na prezydenta USA [WIDEO]

West i Kim Fot. PAP
West i Kim Fot. PAP

Amerykański raper zgłosił swoją kandydaturę do Białego Domu. Ciemnoskóry Kanye West to 43-letni miliarder, mąż innej „gwiazdy” – Kim Kardashian.

Jest o nim głośno od wielu lat, głównie z powodu problemów psychicznych. W 2015 roku urodził się ich syn Saint West, a wynajęte surogatki urodziły kolejne dzieci pary: córkę – Chicago oraz rok temu syna o imieniu Psalm.

West zachowuje się czasem jak mocno niezrównoważony. Jest też nieobliczalny. Potrafi zaskoczyć wypowiedziami o niewolnictwie, a nawet udzielić poparcia – wbrew opinii swojego środowiska rapu – dla Donaldowi Trumpowi.

W 2018 roku został przyjęty przez prezydenta w gabinecie owalnym Białego Domu. Stwierdził wtedy, że przeciera drogę do tego pomieszczenia „dla swojej rasy”. „Nadejdzie czas, kiedy będę prezydentem Stanów Zjednoczonych” – przepowiadał już w programie „Beats 1 Show”.

Ostatnio wspierał protesty po śmierci Georgesa Floyda. Pod koniec czerwca Kanye West nagrał piosenkę o silnym biblijnym wydźwięku pt. „Wash Us In the Blood”, a klip przedstawia protesty „przeciwko rasizmowi”.

Raper dostał już poparcie od Elona Muska i żony. Być może chodzi jednak tylko o promocję płyty. W niektórych stanach upłynęły już terminy na rejestrację kandydatów. Żeby wystartować w wyborach prezydenckich w USA Kanye West musiałby się dopisać do listy wyborców jako kandydat niezależny.

Źródło: AP/ AFP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here