Polacy nagminnie zamawiają przez Internet. Czy TO są rzeczy PIERWSZEJ potrzeby?! Będą KARY?!

Polacy nagminnie zamawiają przez Internet. Czy TO są rzeczy PIERWSZEJ potrzeby?! Będą KARY?!
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. PAP

Drugi tydzień kwarantanny za Polakami. Większość z nas myślała, że będzie powoli szykować się na powrót do pracy. Stan pandemii został jednak przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Weszły nowe obostrzenia, np. można wyjść z domu jedynie po rzeczy pierwszej potrzeby.

Podobno “Polak potrafi”. Potwierdza się to w obecnej sytuacji. Zamknięte galerie handlowe, kina i inne miejsca rozrywki to nie są przeszkody przy próbach ominięcia wszelkich zakazów i obostrzeń. W dobie Internetu rzeczy pierwszej, drugiej i każdej kolejnej potrzeby są na wyciągnięcie ręki.

Kurierzy z dnia na dzień mają coraz więcej przesyłek. W okresie Świąt Bożego Narodzenia muszą rozwieść ok. 200 paczek – podczas pandemii do 280-300 w jednym tylko rejonie! Pracownicy firm kurierskich narzekają na ogrom pracy. Są w niej nawet po 14 godzin!

Dlatego pojawił się nawet pomysł nakładania kar na tych, którzy wykorzystują kurierów do dostaw innych produktów niż te niezbędne.

Wśród przesyłek przeważają bowiem ubrania, buty, dodatki i bielizna. Nie brakuje również mebli. Co oznacza, że wiąże się z tym także bardzo dobra wiadomość. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż online, być może w żaden sposób nie odczują skutków koronawirusowego kryzysu.

Co więcej, będą mogli pochwalić się rekordowym przychodem w przeciwieństwie do mniej unowocześnionych marek. Czyżby Internet pokazał swoją potęgę w dobie upadającej gospodarki i ogólnoświatowej epidemii?

4 KOMENTARZE

 1. Najpierw bagatelizowali, olewali ciepłym moczem,
  teraz zamordyzm i pełzający totalitaryzm.
  Państwo z dykty i szury u władzy.
  Gonić popis, do diabła z nimi!

  • Co ty bredzisz imbecylu. Polska wprowadzila restrykcje przy najmniejszej liczbie zakarzen i zgonow. Gonic takich cymbalow jak ty.

 2. A kto zabrania zamawiać przez neta jeśli sklep dziala? Dlaczego nie można zamawiać co się chce ?skoro sklep i dostawy działają. A co to już koniec świata nastał że nie można czegoś zamówić ? Ten portal sieje panikę i tyle

 3. znaczy że polacy maja rząd w nosie. Naród Polski jest równoległym tworem do Państwa Polskiego. Jedni żyją w innym świeci a inni w innym. I bardzo dobrze w nosie mieć ten rząd wydsługujący się NWO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here