Zaskakujące losy zwolnionego reportera TVN. Feder jedzie do Korei!

Zaskakujące losy zwolnionego reportera TVN. Feder poleci do Korei
Adam Feder/Fot. Instagram @adam_feder_

Głośny i niepoprawny politycznie wydźwięk jednego z wtorkowych wydań “Dzień dobry TVN” poskutkował zwolnieniem Adama Federa – “zwykłego” reportera, który jedynie przeprowadził sondę i przekazał materiał do akceptacji. W konsekwencji Feder jednak nie miał tyle szczęścia, co gwiazdy stacji.

Kontrowersyjny odcinek poprowadził Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska, a odpowiedzialna była za niego Magdalena Kowalik-Nóżka. Podczas emisji, wyświetlono również fragment sondy, za którą odpowiedzialny był Adam Feder. Choć cztery osoby bezpośrednio przyczyniły się do skandalu popularnej śniadaniówki, TVN wyciągnął konsekwencje jedynie w stosunku do jednej z nich. Wydawca i prowadzący utrzymali swoje stanowiska.

Adam Feder musiał oficjalnie opuścić mury TVN Discovery Polska. Dziennikarz jednak nie czekał długo z założonymi rękami. Reporter oznajmił swoim fanom, że rozpoczyna współpracę z “Super Expressem”. Ponad to planuje podróż do Korei, skąd chce przywieźć materiał o K-Pop-ie. Paradoksalnie to właśnie poniekąd przez ten gatunek, stracił posadę w “DDTVN”.

Feder był odpowiedzialny za sondę uliczną, na której pytał ludzi o ich opinię na temat najprzystojniejszego mężczyzny na świecie. Mowa oczywiście o Jeon’ie Jungkook’u. Komentarze respondentów uwłaczały koreańskiemu gwiazdorowi. Co najciekawsze, jak poinformowały “Wirtualne media”, Adam popełnił karygodny błąd już podczas researchu. Otóż pomylił on Jungkook’a z Jungseok’iem. Obaj są członkami zespołu “BTS”.

Po tym incydencie nie tylko Feder zauważył niesprawiedliwość stacji. Niemniej jednak reporter przyznał się do winy i planuje wyjechać do Korei z kwiatami i bombonierką. Adam Feder chce nakręcić reportaż, celem przeprosin i rozpowszechnienia K-Pop-u w Polsce.

-Nazywam się Adam Feder, jestem reporterem. Pewnego pochmurnego dnia poszedłem na bazar ze zdjęciem koreańskiego piosenkarza i… przestałem być reporterem Dzień Dobry TVN. Za to teraz założyłem kanał na YouTube. Mój pierwszy cel, to reportaż z Korei, gdzie chcę zgłębić zjawisko K-Popu – napisał dziennikarz na serwisie “Patronik.pl”, gdzie prosi o wsparcie finansowe, celem odbycia podróży .

Feder potrzebuje 50 tys. zł. Reporter wierzy, że uda mu się osiągnąć cel i zadośćuczynić względem koreańskiej społeczności K-Popu i samego zespołu…

View this post on Instagram

honestly Bighit should hire me already

A post shared by Jung Hoseok (@hoseokdetails) on

View this post on Instagram

안녕하세요 👋🏻

A post shared by JUNGKOOK (전정국) (@jungkook_bighitentertainment) on

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here