“Gotowe na wszystko”, nawet na więzienie. Wyrok sądu: aktorka kultowego serialu wyląduje za kratkami

Felicity Huffman/Flickr

Jeden z hitów Polsatu, “Gotowe na wszystko”, przyciągał przed telewizory kobiety z całego świata. Amerykańska produkcja na miarę “Seksu w Wielkim Mieście” podbiła także nasz rodzimy rynek. Fabuła miała pomóc fankom produkcji w samoakceptacji. Serialowe bohaterki, z pozoru idealne, okazywały się być po prostu normalne.

Każdy sezon to był worek z pieniędzmi dla całej stacji. Słupki oglądalności przechodziły najśmielsze oczekiwania. Powstała nawet turecka wersja wzorowana na perypetiach hollywoodzkich gwiazd.

Wraz z emisją ostatniego odcinka, aktorki nie mogły odpędzić się od propozycji. Niektórym z nich pieniądze przysłoniły świat. Jedna, a mianowicie Felicity Huffman, która wcieliła się w postać Lynette’y Scavo, zaczęła przekupywać innych.

Dzięki swojej fortunie postanowiła zapewnić córce miejsce w jednej z najbardziej renomowanych uczelni. I tak by się pewnie stało, gdyby sprawa nie trafiła do sądu. Medialne nagłośnienie skandalu, jaki wywołała aktorka znanego serialu wzburzyło wymiar sprawiedliwości. Amerykanie żądali ukarania celebrytki.

Mimo sławy i pieniędzy nie udało jej się jej uniknąć kary. Sąd skazał ją na 14 dni więzienia, 30 tys. dolarów grzywny i 250 godzin prac społecznych. Prokurator wystąpił o surowszą karę więc Huffman nie zamierza składać odwołania.

To niejedyny przypadek łapówkarstwa, które miałoby zapewnić lepsze wykształcenie dzieciom milionerów. Jak na Hollywood, 15 tys. dolarów, jakie zaproponowała Felicity to kropla w morzu. Zdarzały się też przekupstwa w kwocie 500 tys. dolarów.