Halloween w wykonaniu gwiazd. Zobacz, kto wyglądał najstraszniej [FOTO]

Joanna Horodyńska, Patrycja Markowska, Kayah/Fot. Instagram/kolaż

Halloween to już nie tylko amerykańskie święto, które nieliczni obchodzą w klubach. Tradycja przyjęła się w Polsce i stała się dość popularnym sposobem żegnania października. Celebryci nie omieszkali przebrać się z tej okazji, trochę postraszyć i się pobawić. Wszystkie stylizacje były dopracowane do najmniejszego szczegółu, ale kto popisał się największą wyobraźnią?

Tak jak Walentynki, Halloween na stałe zagościło w naszym kraju. Dzieci chodzą po domach i zbierają cukierki, dorośli aktywnie spędzają czas na tematycznych imprezach. Różnorodne stylizacje przyciągają wzrok na ulicy. Coraz częściej celebryci organizują “upiorne” sesje, bądź po prostu idą zaszaleć na miasto, przy okazji robiąc kilka zdjęć ku uciesze fanów.

Warto jednak przypomnieć, że korzenie Halloween sięgają celtyckiego święta Samain, obchodzonego w okolicy 1 listopada. Poganie na Wyspach wierzyli, że w tym dniu bóstwa wykazują wzmożoną aktywność i starali się je przebłagać – składali ofiary i dokonywali innych rytualnych aktów. Teraz, zarówno zachodni “oświeceni” celebryci, jak i nasi rodzimi kultywują to “święto”. Pozostawiamy ten fakt bez komentarza.

W tym roku mamy szeroki wachlarz strojów. Gwiazdy przeszły same siebie. Wśród “świętujących” znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Małgorzata i Radosław Majdanowie, Oliwka, Monika i Paweł z “Love Island”, Julia Wieniawa, Katarzyna Zielińska, Patrycja Markowska, Łukasz Urbański, Kamil i Dominika Grosiccy, Anna Nowak-Ibisz, Joanna Horodyńska, Kayah, Akop Szostak.

Joanna Horodyńska i Małgorzata Rozenek-Majdan postawiły na “Maleficent” i przebrały się za czarownice. Panie miały identyczne stroje. Wśród panów królował “Joker”. Najbardziej kreatywna okazała się Kasia Zielińska.

View this post on Instagram

Lady in red 💃🏼 #ellacantadotd

A post shared by Oliwia Miskiewicz (@miss0liwia) on

View this post on Instagram

W każdy jest coś z szaleńca 🤡 #joker

A post shared by Akop Szostak (@akopszostak) on