Danielowi Olbrychskiemu przyznano w Londynie Złotego Jednorożca! Za co przypadła mu ta nagroda i dlaczego jej nie odebrał?

Daniel Olbrychski/fot. Maciej Kulczyński/PAP

Wręczono nagrody Golden Unicorn w Londynie. Podczas Rosyjskiego Tygodnia Kina Daniel Olbrychski otrzymał statuetkę za główną rolę w filmie “Van Gogh” w reżyserii Siergieja Liwniewa. Co ciekawe, film również otrzymał nagrodę główną.

Golden Unicorn są wręczane za promowanie kultury rosyjskiej i porozumienie między Rosją, a światem anglojęzycznym oraz za budowanie dialogu. Film “Van Gogh” opowiada historię o artyście w podeszłym wieku – Marku Ginzburgu. Powraca on do domu, by zobaczyć się z umierającym ojcem.

“To opowieść o dzieciach i rodzicach, zgłębiająca jeden z najważniejszych tematów naszego życia, ponieważ relacja z rodzicem określa przyszłość dziecka i jego dalsze życie, jego późniejsze relacje z własnymi dziećmi, mężami, żonami, braćmi, siostrami i wszystkimi innymi”– rozwija myśl reżyser.

W poście na Facebooku Nancy Bishop poinformowała aktora o nagrodzie i złożyła mu gratulacje. Niestety Olbrychski nie mógł pojawić się tego dnia na rozdaniu nagród. Był wtedy w Polsce i miał występ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here