Kora Jackowska wiecznie żywa. Jej piosenka aktualna jak nigdy [VIDEO]

Kora Jackowska
Kora Jackowska/ Fot.Instagram

Nie tylko kobieta, ale i pogoda zmienną jest. Tegoroczny maj był najzimniejszy od 1991 roku. Co ciekawe, w 1991 roku właśnie premierę miał utwór Kory Jackowskiej i zespołu Maanam pt. “Wyjątkowo zimny maj”. Piosenka jest wyjątkowo na czasie.

Maj w 2020 roku był wyjątkowo kapryśny. Dwa lata wcześniej mogliśmy cieszyć się najcieplejszym majem w XXI wieku, a tegoroczny – poza jednym cieplejszym weekendem – był wyjątkowo zimny i wietrzny.

W wielu miejscach w Polsce spadł śnieg. I to niemal na całej szerokości geograficznej – od gór po Podlasie. Na sam koniec miesiąca natomiast obfite opady śniegu nawiedziły Tatry, a TOPR ogłosił nawet 1. stopień zagrożenia lawinowego. Takich warunków momentami na próżno było szukać nawet zimą, szczególnie wśród narciarzy.

Jak wynika z zestawienia portalu twojapogoda.pl, średnia temperatura w maju 2020 roku była o 2,5 stopnia Celsjusza niższa niż średnia w latach 1981-2020.

Ostatnio tak chłodny maj zaobserwowano w 1991 roku. Na kanwie tamtych anomalii pogodowych Kora Jackowska i zespół Maanam dwa miesiące później wydali album “Derwisz i anioł”. Hitem był utwór “Wyjątkowo zimny maj”.

I choć od premiery piosenki minęło 29 lat, to własnie po 29 latach “Wyjątkowo zimny maj” jest… wyjątkowo na czasie. Kora Jackowska wiecznie żywa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here