Rodzina Tyszkiewiczów pogrążona w żałobie! Nie żyje ceniona artystka

Teresa Tyszkiewicz
Teresa Tyszkiewicz/ Fot.Facebook

Teresa Tyszkiewicz była jedną z najbardziej cenionych artystek multimedialnych. Jej filmy krótkometrażowe z pewnością przejdą do historii. Zajmowała się również malarstwem i fotografią. Zmarła w Paryżu w wieku 67 lat.

„Moja największa miłość, Teresa, odeszła wczoraj. Piękna, odważna i mądra kobieta Teresa Tyszkiewicz, artystka, której dzieło należy do najbardziej oryginalnych w ostatnich dziesięcioleciach. Zostawiła nas na zawsze, pozostała nam tylko jej sztuka”

O śmierci artystki, w tych wzruszających słowach, poinformował media ukochany mąż Teresy. W tym celu Zdzisław Sosnowski opublikował post na swoim facebookowym profilu.

Moja największa miłość, Teresa, odeszła wczoraj.Piękna, odważna i mądra kobieta Teresa Tyszkiewicz, artystka, której…

Posted by Zdzislaw Sosnowski on Friday, 24 January 2020

Teresa rozpoczęła swoją działalność już w 1978 roku. Tworzyła naprawdę w rozmaiitych dziedzinach sztuki. Razem z mężem stworzyła takie produkcje jak “Dzień po dniu”, „Ziarno” czy „Oddech”. Jej twórczość z pewnością zapisała się na zawsze w sercach Polaków i Francuzów, ponieważ to właśnie we Francji mieszkała od 1982 roku.

W marcu tego roku w Muzeum Sztuki w Łodzi zorganizowana zostanie specjalna monograficzna wystawa poświęcona pracom Tyszkiewicz.

W imieniu redakcji, całej rodzinie Teresy Tyszkiewicz składamy najszczersze kondolencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here