Wiemy, kto jest najzdolniejszym aktorem młodego pokolenia! Kojarzycie go z filmu “Boże Ciało” [FOTO]

Gala wręczenia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego/ Fot. PAP Tomasz Gzell

Wybitnym aktorem swojego pokolenia okazał się Bartosz Bielenia, który we wtorek odebrał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego podczas gali w Kinie Elektronik. Statuetka jest przyznawana młodym aktorom, którzy wyróżniają się wybitną indywidualnością.

Bartosz Bielenia jest znany m.in. z filmu “Boże ciało”. Grał tam rolę Daniela, który po wyjściu z poprawczaka przez przypadek zostaje wzięty za księdza.

“Wybraliśmy osobę o niezwykłej charyzmie, która stworzyła bardzo dopracowaną, poruszającą kreację. Na ekranie widać ogrom pracy włożony w tę rolę, a tak naprawdę nie w rolę, a w realnego człowieka, którego widzimy na ekranie. Człowieka złożonego, którego historii w pełni nie poznajemy, ale wierzymy w niego dzięki prawdzie emocji” – powiedziała podczas wręczania nagród Maja Komorowska.

Aktor młodego pokolenia już wcześniej był doceniany. Otrzymał nagrodę za odkrycie aktorskie podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”, a także wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych za film “Na granicy”.

Na wtorkowej gali pojawili się również Andrzeja Chyra oraz Katarzyna Figura, którzy odebrali Nagrody Specjalne. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Bartosz Bielenia/ Fot. PAP- Tomasz Gzell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here