Armagedon w kinach. Disney przesuwa filmy z Scarlett Johansson i Gal Gadot!

Zdjęcie: John Angelillo/UPI Photo via Newscom Dostawca: PAP/Newscom

Kryzys wywołany koronawirusem i lockdownem wystraszył największe studia. Po tragicznych wynikach Mulan Disney przesuwa kolejne tegoroczne premiery.

Rok 2020 to największy kataklizm w historii kina. Najpierw sale zamknęły się z powodu pandemii koronawirusa, teraz świecą pustkami.

Z jednej strony straszeni przez pół roku ludzie nie wracają do kin. Z drugiej producenci boją się wypuszczać nowe filmy, bo ludzie przestali chodzić do kin.

Gigantyczna kampania reklamowa „Tenet” i „Mulan” przyniosły mizerne efekty. Filmy z box office ledwo zarobią na pokrycie produkcji.

Po słabych wynikach „Mulan” Disney zdecydowało się wyczyścić tegoroczny grafik premier. Dla fanów kina to prawdziwy cios.

Z grafiku wypadła m.in. ekranizacja komiksu „Czarna Wdowa”. Film z Scarlett Johansson został przesunięty kolejny raz – z 6 listopada na 7 maja 2021 roku.

Pod nóż trafiły nawet przyszłoroczne premiery o superbohaterach Marvela. „Eternals” został przesunięty z 12 lutego na 5 listopada 2021, a „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” z 7 maja na 9 lipca 2021 roku.

W tegorocznym grafiku przesunięta została jeszcze „Śmierć na Nilu”, czyli kolejna odsłona przygód Herkulesa Poirota, w której obok Kenneth Branagh zobaczymy najpiękniejszą aktorkę Izraela Gal Gadot. „Śmierć na Nilu” z 23 października zostaje przesunięta na 18 grudnia.

Natomiast dreszczowiec „Deep Water” z Benem Affleckiem trafi na ekrany dopiero 13 sierpnia 2021 roku, zamiast 13 listopada 2020. Musical Stevena Spielberga musical „West Side Story” został opóźniony o rok – zobaczymy go dopiero 10 grudnia 2021.

Źródło: Filmweb

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here