Feminizm przejmuje “Piratów z Karaibów”. Nowa odsłona bez Jacka Sparrowa i piratów w roli głównej

Johny Deep jako Jack Sparrow.
Johny Deep jako Jack Sparrow. (Fot. Picasa)

Lewicowe szaleństwo i polityczna poprawność przejmują kolejny kultowy film. Tym razem padło na “Piratów z Karaibów”. Jak poinformowano, nowa wersja filmu ma być “skrojona pod współczesnego widza i stawiać kobiety w centrum uwagi”.

“Piraci z Karaibów” z Johnnym Deepem w roli głównej to był kinowy hit początku XX wieku. Ludzie tłumnie ruszali do kin na kolejne odsłony przygód Jacka Sparrowa i pozostałych piratów.

Teraz szykuje się nowa wersja filmu, ale w zmienionej odsłonie. Główne role będą odgrywać “piratki”. Producenci filmu zrezygnowali z Johnny’ego Deepa i postaci Jacka Sparrowa.

Argumentują to “znakiem czasów”. Według nich, obecne trendy na świecie nie pozwalają stawiać mężczyzn w rolach głównych. Zrezygnowali nawet z legendarnego już równouprawnienia i postawili na dwie kobiety w roli głównej.

Na razie o nowej wersji “Piratów z Karaibów” za wiele nie wiadomo. Powstaje scenariusz autorstwa Christiny Hodson, a główna rola przypadnie Margot Robbie, australijskiej aktorce, znanej m.in. z filmu “Ptaki Nocy” czy “Wilk z Wall Street”.

Twórcy filmu, rezygnując z Deepa, wskazują też na cięcie kosztów. Gaża dla Deepa (mówi się nawet o 90 mln USD) przewyższa ich możliwości. Czyżby kobiecie chcieli zapłacić mniej? Przecież to dyskryminacja!

Nie ma oczywiście nic złego w powierzaniu głównych ról wyłącznie kobietom. To sprawa wyłącznie producentów. Argumentacja o “skrojeniu pod współczesnego widza” jednak bardzo śmieszy i pokazuje, jak lewicowe brednie zawładnęły umysłami branży filmowej.

Poza tym, powiedzmy sobie szczerze – “Piraci z Karaibów” bez Jacka Sparrowa, to jak “Harry Potter” bez Harry’ego Pottera albo “Terminator” bez Arnolda Szwarzeneggera (to ostatnie się wydarzyło i sukcesem nie zakończyło).

Wypadałoby jeszcze zmienić tytuł na “Piratki z Karaibów”. A my już czekamy na „Dziewczyny z ferajny”, „12 gniewnych kobiet” albo „Kompanie sióstr”.

View this post on Instagram

@portermagazine 💛

A post shared by @ margotrobbie on

5 KOMENTARZE

  1. Piraci upadają jak korporacja Disney kontrolowany przez nich Marvel i SW
    Z Margot Robbie też coraz gorzej SS, HQ: Birds of Prey słaba wersja HQ której daleko do tej z gier Arkham 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here