Aleksandra Domańska broni Krystyny Jandy: “Zaj***y się nawzajem. Będzie święty spokój”

Kurdej-Szatan, Domańska
BarbaraKurdej-Szatan i Aleksandra Domańska Fot.Instagram

Aktorka Aleksandra Domańska postanowiła odnieść się do szczepień poza kolejnością, którym poddali się jej koledzy i koleżanki z branży. Artystka skupiła się na obronie Krystyny Jandy, ale zrobiła to w prostackim i wulgarnym stylu.

Domańska rozgoryczona krytyką, z jaką zderzyła się jej koleżanka po fachu Krystyna Janda, postanowiła wziąć ją w obronę. Zaczęła bardzo mocno i bardzo wulgarnie.

– Zaj***y się nawzajem. Będzie święty spokój – czytamy początek wiadomości na jej InstaStories.

Dalej Domańska stwierdziła, że Polacy zawdzięczają tak wiele Jandzie, że nie mają prawa patrzeć na jej działanie w krytyczny sposób.

– Wybitna aktorka, artystka, która dla Polaków zrobiła więcej niż niejeden polityk, dostaje po łapach za to, że chciała promować szczepienia! Już zapomnieliście ile osób się tych szczepień boi? Z jednej strony wymaga się od artystów, by byli przykładem i wypowiadali się na tematy ważne, z drugiej strony lincz. Won!!!! – dodała Domańska.

InstaStories Aleksandry Domańskiej.
InstaStories Aleksandry Domańskiej.

Z informacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wynika, że w ramach promocji szczepień, preparat przeciwko COVID-19 przyjęło 18 osób ze środowiska kultury i sztuki. Wśród nich znaleźli się m.in. Krystyna Janda, jej były mąż Andrzej Seweryn, ich córka Maria Seweryn i Leszek Miller.

Wiktor Zborowski, Magda Umer i Edward Miszczak też potwierdzili, że wzięli udział w akcji. Media donoszą, że w tej grupie mogli znaleźć się też Krzysztof Materna i Michał Bajor.

Sprawa wywołała spore kontrowersji bo na tzw. etapie zero szczepione miały być tylko osoby najbardziej narażone na zakażenie, czyli: pracownicy sektora ochrony zdrowia, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.