Anna Lewandowska nominowana do “Biologicznej Bzdury Roku”! Za “okłady z gęsiego smalcu”

Anna Lewandowska/Instagram
Anna Lewandowska/Instagram

Kilka dni temu Anna Lewandowska podzieliła się ze swoimi fanami informacją o chorobie swojej córki Klary. Dziewczynka miała spory kaszel, co przy stworzyło jej mamie trzy nieprzespane noce. Na szczęście “Lewa” mogła liczyć na wsparcie męża, jednak to gęsi smalec okazał się lekiem na całe zło.

W jednej z relacji na Instagramie Ania przyznała, że okłady z gęsiego smalcu są świetnym remedium na zimowe przeziębienie. Według rad trenerki wystarczy rozsmarować smalec na klatce piersiowej, przykryć następnie pergaminem i owinąć ręcznikiem.

Rady Anny Lewandowskiej co do leczenia przeziębienia mijają się z wiedzą fachowców. Farmaceutka Agnieszka Bodura na łamach plotek.pl odniosła się do niekonwencjonalnych metod leczenia żony Lewandowskiego:

– To metoda podobna do wkładania czosnku na noc do skarpetek przy przeziębieniu. Nie ma na to żadnych dowodów naukowych, a są dużo skuteczniejsze metody wspomagania głównego leczenia niż pseudomedycyna – powiedziała w rozmowie z Plotkiem farmaceutka.

Inny lekarz wprost zasugerował, że Anna Lewandowska zasłużyła na nominację w “Biologicznej Bzdurze Roku”.

“Anna Lewandowska w roku 2017 za stwierdzenie, że smalec gęsi to źródło białka, zajęła drugie miejsce w Biologicznej Bzdurze Roku. W 2020 wraca ze smalcem gęsim jako środkiem na przeziębienie i kaszel oraz nową szansą na pierwsze miejsce w plebiscycie” – czytamy pod nominacją.