Bracia Golec w szoku! Dostaną mniej pieniędzy od podatników. “Nikt z nami nie uzgadniał przyczyn”

Bracia Golec
Bracia Golec/ Fot.Instagram

Ministerstwo Kultury wznowiło wypłaty dla branży artystycznej. Bracia Golec dostaną jednak mniej, niż początkowo im przyznano. Są zszokowani.

Resort kultury wypłaca różnej maści artystom pieniądze w ramach covidowej rekompensaty. W trakcie restrykcji, obostrzeń, nakazów i zakazów muzycy nie mogli koncertować, a co za tym idzie zarabiać. Teraz mają otrzymać pieniądze od polskich podatników za ten stracony czas.

Ministerstwo przeznaczyło dla artystów łącznie 400 milionów złotych. W listopadzie wybuchła z tego niemała afera. Choćby dlatego, że muzycy za jeden koncert często zarabiają tyle, co przeciętny Polak zarabia w cały rok. Pieniądze na czarną godzinę powinni mieć więc odłożone.

Resort kultury wstrzymał więc na kilkanascie dni wypłaty dla artystów, ale teraz je wznowił. Nastąpiło jednak kilka korekt co do kwot. Mniej dostanie m.in. Golec uOrkiestra.

Początkowo do firmy braci Golców (Golec Fabryka) miało trafić aż 1,9 mln zł. Kwota ta została obniżona. Ministerstwo tym razem nie opublikowało listy z beneficjentami, by nikt z osób postronnych nie mógł przeprowadzić analizy.

Rafał Golec w rozmowie z “Wirtualną Polską” zdradził jednak o ile mniej pieniędzy dostanie jego firma.

“”Nasza dotacja została obniżona o 316 806 złotych” – wyznał. Dodał, że nie wie, dlaczego.

“Dostaliśmy od ministerstwa 48 godzin na uaktualnienie dokumentacji, ale nikt z nami nie uzgadniał przyczyn ani tym bardziej wysokości obniżenia kwoty dofinansowania” – powiedział Rafał Golec.