Britney Spears bohaterką nowego filmu Netflixa

Foto: Instagram Britney Spears

Księżniczka pop Britney Spears będzie bohaterką nowego filmu Netflixa. O czym dowiemy się z dokumentu?

Britney Spears, jej droga na szczyt oraz trudny koniec kariery wciąż wywołuje emocje. Niegdyś „Księżniczka Popu” dziś mierzy się z problemami zdrowotnymi.

Media od lat spekulują o problemach Spears, jej ojcu i prawnikach. Teraz nowe światło na życie piosenkarki ma rzucić dokument wyprodukowany przez Netflixa.

Co ciekawe, Netflix postanowił zająć się piosenkarką po niedawnym odcinku „Framing Britney Spears” na platofmie Hulu. Był on częścią serialu dokumentalnego “The New York Times Presents”.

Reżyserka Samantha Stark opisała w nim okoliczności ubezwłasnowolnienia przez sąd piosenkarki, która po załamaniu nerwowym znalazła się pod kuratelą ojca.

Film dokumentalny dla Netflixa wyreżyseruje Erin Lee Carr. To doświadczona autorka dokumentów true crime. Według portalu Filmweb.pl Carr miała pracować nad materiałem o Spears na długo przed premierą “Framing Britney Spears”.

– Nie wiadomo, z jakiej perspektywy chce ona opowiedzieć o losach Spears ani czy uda (lub udało jej się) porozmawiać z piosenkarką lub jej ojcem (mimo starań Stark nie miała takiej okazji). (…) Reżyserka miała okazję współpracować z Netfliksem przy serialu “Brudna forsa” – podkreśla portal.

Źródło: Filmweb