Brzęczek zwolniony a polscy piłkarze milczą…

Robert Lewandowski . Foto: PAP
Robert Lewandowski . Foto: PAP

Oficjalny komunikat dotyczący zwolnienia Jerzego Brzęczka został opublikowany dziś około godziny 13. Jednym piłkarzem polskiej reprezentacji, który podziękował selekcjonerowi za współpracę jest Kamil Grosicki. “Grosik” napisał na Twitterze: “Dziękuje trenerze i życzę powodzenia w przyszłości”.

W mediach społecznościowych kadrowiczów próżno szukać innych reakcji na rozstanie z dotychczasowym selekcjonerem. Twitter, Instagram, Facebook i Tik Tok milczą jak zaklęte.

– Kadrowicze milczą. Instagramy i tik toki zapadły się pod ziemię. To w tych czasach dosyć wymowny komentarz do decyzji prezesa. Piłkarze najwyraźniej chcieli tej zmiany – nie ma wątpliwości dziennikarz ncplus Andrzej Twarowski.

Zupełnie inaczej sytaucja wyglądała, gdy z kadrą żegnał się porzedni trener Adam Nawałka. Wówczas wielu piłkarzy wysłało podziękowania a kapitan Robert Lewandoski nie krył wręcz wzruszenia:

– Trenerze, współpraca z panem i całym sztabem to był zaszczyt. Zaangażowanie i pasja z jaką pan pracował budziły nasz podziw. Za wszystkie lata wspólnej pracy, za piękne chwile, za wspaniałe zwycięstwa. Za ten wyjątkowy czas dla polskiej piłki nożnej. Wraz z całą drużyną – DZIĘKUJĘ! – napisał wówczas Robert Lewandowski.