Anna Lewandowska zamieszcza kolejny wpis, jednak fani zwracają uwagę na jeden szczegół [FOTO]

Anna Lewandowska/Fot. Instagram: annalewandowskahpba

Anna Lewandowska na swoim profilu instagramowym stara się edukować swoje obserwatorki nie tylko w kwestii dobrego żywienia, ale także zdrowia i aktywności fizycznej.

Teraz na jej profilu pojawił się obszerny post dotyczący tętna kobiety w ciąży i tego, jak pogodzić ten stan z ćwiczeniami. Przypomnijmy, że żona Roberta Lewandowskiego spodziewa się drugiego dziecka, o czym piłkarz poinformował podczas jednego z meczów piłkarskich gestem, który zrozumiał cały świat.

TĘTNO KOBIETY W Ciąży podczas treningu to temat rzeka, zagadnienie, które od dawna mnie fascynuje! Niesamowite, jak zmienia się tętno u kobiety w ciąży. Zwykłe wchodzenie po schodach czasem powoduje zadyszkę (u mnie, wytrenowanej/wysportowanej osoby), ale wystarczy spokojny wdech i tętno wraca do normy. Czuje, że styczniowy #CampByAnn będzie wyzwaniem również dla mnie i mojego tętna.
Przez lata uznawano, że tętno kobiet w ciąży podczas treningu nie powinno przekraczać 140 uderzeń/min. Ale zawsze powtarzam, największy wpływ na tętno ma stopień aktywności przed ciążą, co potwierdzają również najnowsze badania. W ciąży można kontynuować aktywność. Warunek! Lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań.
W przypadku zdrowych kobiet Departament Zdrowia i Opieki Społecznej uważa, że u wytrenowanych osób wynosić może nawet powyżej 150 uderzeń na minutę, zaleca też co najmniej 150 minut tygodniowo aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności- najlepiej rozłożonej na cały tydzień – bez żadnych limitów tętna.
Jak kontrolować tętno? Używając pulsometr. Nie doprowadzaj do zadyszki unikając zbyt dużej intensywności, tak, aby wyrównanie oddechu nie trwało dłużej niż 15 min.
Trenuj tak, aby normalna rozmowa podczas ćwiczeń nie stanowiła dla Ciebie wysiłku” – wylicza w poście Lewandowska

Zaznacza jednak, że każdy organizm ma swoją wytrzymałość i należy zwracać uwagę na sygnały, jakie nam daje. “No i najważniejsze SŁUCHAJ SWOJEGO ORGANIZMU!
To Twój najlepszy doradca. Jako pierwszy da sygnał, czy wszystko jest w porządku.
Ćwiczenia są po to, abyś mogła się zrelaksować, rozruszać i wzmocnić, a nie po to żeby zmęczyć” – kończy Anna.

Fanów najbardziej zaintrygowało zamieszczone przez nią zdjęcie z siłowni. Wyraźnie widać na nim coraz większy ciążowy brzuch!

View this post on Instagram

🤰🏼TĘTNO KOBIETY W Ciąży podczas treningu to temat rzeka, zagadnienie, które od dawna mnie fascynuje! Niesamowite, jak zmienia się tętno u kobiety w ciąży. Zwykłe wchodzenie po schodach czasem powoduje zadyszkę (u mnie, wytrenowanej/wysportowanej osoby🙈)ale wystarczy spokojny wdech i tętno wraca do normy. Czuje, że styczniowy #CampByAnn będzie wyzwaniem również dla mnie i mojego tętna. Przez lata uznawano, że tętno kobiet w ciąży podczas treningu nie powinno przekaraczać⚠️ 140 uderzeń/min. Ale zawsze powtarzam, największy wpływ na tętno ma stopień aktywności przed ciążą, co potwierdzają również najnowsze badania. W ciąży można kontynuować aktywność. Warunek🙌! Lekarz📞 prowadzący nie widzi przeciwwskazań. W przypadku zdrowych kobiet Departament Zdrowia i Opieki Społecznej uważa, że u wytrenowanych osób wynosić może nawet ⚠️powyżej 150 uderzeń na minutę, zaleca też co najmniej⚠️ 150 minut tygodniowo aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności- najlepiej rozłożonej na cały tydzień – bez żadnych limitów tętna. Jak kontrolować tętno? ➡️Używając pulsometr ➡️Nie doprowadzaj do zadyszki unikając zbyt dużej intensywności, tak, aby wyrównanie oddechu nie trwało dłużej niż 15 min. ➡️Trenuj tak, aby normalna rozmowa podczas ćwiczeń nie stanowiła dla Ciebie wysiłku. _________ No i najważniejsze SŁUCHAJ SWOJEGO ORGANIZMU!❣️🤗 To Twój najlepszy doradca. Jako pierwszy da sygnał, czy wszystko jest w porządku. Ćwiczenia są po to, abyś mogła się zrelaksować, rozruszać i wzmocnić, a nie po to żeby zmęczyć. 🤰🏼 _________ NOWY POST NA BLOGU WWW.HPBA. PL #annalewandowska #pregnant #pregnantworkout #fitmom #photo @szulcworks

A post shared by Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here