AstraZeneca zwaliła go z nóg. Kuba Sienkiewicz przyjął pierwsza dawkę szczepionki

Naukowcy
Koronawirus. / foto: Pixnio

Znany muzyk Kuba Sienkiewicz jest również lekarzem. W związku z tym został objęty partią szczepień przypisanych dla jego zawodu. Niestety jego odczucia po przyjęciu szczepionki nie były optymistyczne.

Od pewnego czasu krążą spekulacje co do zasadności podawania szczepionki AstraZeneca. Zdania wśród medyków są podzielone. Jednym z przedstawicieli lekarzy jest muzyk zespołu “Elektryczne Gitary”. Jego samopoczucie po przyjęciu szczepionki nie było dobre, jednak ta sytuacja nie zmieniła jego zdania na temat szczepienia tym preparatem.

“Uważam, że należy trzymać się ustaleń WHO i specjalistów. Jeśli jest decyzja, że w Polsce szczepionki się nie wycofuje, to tego się trzymajmy. Nie ma sensu uprawiać dodatkowej propagandy” – powiedział w rozmowie z tygodnikiem wprost.

Podczas tego wywiadu dodał również:

“Proszę mi życzyć, żeby druga dawka szczepionki mnie tak nie powaliła jak pierwsza. To były trzy dni wyjęte z życia” – czytamy.

Jak widać kontrowersje na temat szczepienia i samego wirusa jeszcze prędko nie znikną. Zapewne dopiero za jakiś czas okaże się czy faktycznie wirus ze wschodu owładnął światem, czy też świat uległ wpływowi propagandy i próby zastraszenia.