Duńska księżniczka świeci przykładem polit-poprawności

Księżna Danii Maria Elżbieta Fot. Wikipedia

Duńska księżniczka Maria Elżbieta została prezesem duńskiego oddziału WWF. Zastąpiła zmarłego w 2018 roku księcia małżonka królowej Małgorzaty II, Henryka, czyli swojego teścia.

Maria Elżbieta jest od 2004 roku żoną następcy tronu duńskiego Fryderyka. Teraz przejęła kierownictwo duńskiego oddziału World Wide Fund for Nature (WWF). Książę Henryk był jego założycielem w 1972 roku.

WWF zajmuje się ochroną zagrożonych gatunków zwierząt i rozpowszechniania działa na rzecz „lepszej przyszłości” planety. W sumie jedna z wielu aktywności, pozornie pożytecznych. Niestety, z WFF łączy się także pewna ideologia, a wspieranie jej przez głowy koronowane bywa mocno dwuznaczne.

Ma to być wizerunek modernizacji wizerunku Królestwa, ale często bywa wspieraniem np. zielonej ideologii, czy tez o ocieplaniu klimatu.

„Mamy tylko jedną kulę ziemską i musimy dbać o nią i zwierzęta, aby nasze dzieci i kolejne pokolenia mogły mieć również bezpieczny i naturalny świat, w którym będą mogły się rozwijać” – powiedziała z okazji nominacji księżniczka.

Pałac królewski dodał, że księżniczka Maria, która od kilku lat aktywnie pracuje nad „globalnymi celami Narodów Zjednoczonych” i bardzo chętnie przyjmuje rolę prezesa WWF.

WWF działa też w Polsce. Tutaj wspierają organizację takie osoby jak Michał Piróg, Maciej Orłoś, Reni Jusis, Kayah, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Joanna Jabłczyńska, Krzysztof Hołowczyc, Maja Ostaszewska, Magdalena Różczka, Piotr Najsztub, Dorota Wellman i Marcin Prokop.

3 KOMENTARZE

  1. Na YT są amatorskie kanały z Kambodży,pokazujące życie tamtejszych półdzikich makaków.Małpy te często ulegają wypadkom,a jako że w Kambodży jest podobno tylko 2 weterynarzy,ludzie którzy je filmują(zarabiaja chyba na reklamach) usiłuja leczyć te zranione.Czasami się udaje,ale sa ścigani przez tamtejsza bandę WWF,małpy sa im odbierane a potem przetrzymywane w ciasnocie w małych klatach jak w jakimś obozie koncentacyjnym.To tak ma polegać opieka nad zwierzetami???A może sa sprzedawane do eksperymentów medycznych?Kto wie… Taka duża organizacja potrzebuje dużych środków do istnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here