Emerytura Zenka Martyniuka zwala z nóg. Niewiarygodna suma

Zenek Martyniuk uczy jak myć ręce. To jego sposób na koronawirusa. Foto: print screen z YouTube/AKCENT - Oficjalny
Zenek Martyniuk uczy jak myć ręce. To jego sposób na koronawirusa. Foto: print screen z YouTube/AKCENT - Oficjalny

Zenek Martyniuk to prawdziwy król disco polo. Muzyk cieszy się wielką popularnością i sympatią słuchaczy a na jego koncertach zawsze pojawiały się tłumy. Nic więc dziwnego, że artysta może liczyć na tak wysoką emeryturę.

Zenek Martyniuk od lat nie schodzi z muzycznej sceny. Gdyby nie pandemia koronawirusa, z pewnością miał by za sobą kolejny, niezwykle intensywny koncertowo rok.

Paraliż wydarzeń kulturalnych nie zatrzymał jednak Zenka przed dostarczaniem fanom nowych wrażeń. Pojawia się on bowiem w różnych reklamach, nowych projektach.

Jeden z magazynów przy okazji rozmowy z Zenkiem, postanowił zapytać muzyka o wysokość emerytury jaką ten przewiduje.

“Nie dostaję żadnych pisemek. Tak naprawdę nie interesowałem się tym. Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości czterech tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas” – zdradził król disco polo w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jeden z tabloidów postanowił zbadać podane przez Zenka kwoty i obliczył, że w związku ze składkami jakie muzyk płaci co miesiąc, może liczyć na aż 5 tys. złotych emerytury, a nawet dodał, że “Biorąc pod uwagę systematyczną waloryzację rent i emerytur pula ta może być jeszcze wyższa” – podał „Super Express”.

Jesteście zaskoczeni tą kwotą? W końcu wysokie emerytury u artystów to wcale nie taki chleb powszedni.