Jedna decyzja kosztowała go całą karierę?! Michał Szpak stracił swój dorobek

Michał Szpak. Foto: Instagram
Michał Szpak. Foto: Instagram

Michał Szpak na początku roku postawił na zmiany. Wszystkie dotyczyły jego kariery muzycznej. Najważniejszą z nich okazała się jednak zmiana managera zespołu, a co za tym idzie całej agencji.

Michał Szpak tym sposobem stracił prawa autorskie do dwóch swoich piosenek “Jesteś Bohaterem” i “Byle być sobą”. Jak dowiadujemy się z serwisu Plejada.pl zostały one usunięte z internetu, a na koncertach Michał może je zaśpiewać tylko za zgodą poprzednich agencji…

“To jest niezrozumiałe dla mnie. To decyzja poprzednich producentów Michała o usunięciu jego piosenek z internetu. Nie mam na nią żadnego wpływu” – mówił Plejadzie.pl Maciej Durczak, czyi nowy manager Michała.

“Może śpiewać, ale za zgodą poprzedniej agencji. Ta zgoda wiąże się również z określonym wynagrodzeniem, które organizator takiego koncertu musi uiścić wobec jego byłych producentów. Czyli de facto sprowadza się to do tego, że nie będzie ich grał, chyba że jakiś organizator zdecyduje się opłacić taką licencję, ale to jest tak niespotykana praktyka, że nie sądzę, aby ktoś się na to zdecydował” – dodał Durczak.

My jesteśmy zaskoczeni! A Wy?

12 KOMENTARZE

    • Miałem pisać to samo … jeśli 2 piosenki to dorobek życia to wyjątkowo cienko na takiego ‘gwiazdora’. To co go spotkało to chyba skutek popierania ruchu LGBT – zła karma wraca. ;]

      • Kurcze, aż się obsmialam. Najwyższy wynik na Eurowizji po Edycie Górniak i piszecie z ironią że to ,, dorobek życia”?! Tak! Przecież Michael Jackson też jest znany z piosenki ,,Billie Jean” i myślę że niewiele osób jest w stanie podać jego inne utwory. Znacznie lepiej nagrać kilka nagrodzonych, mimo iż nie puszczanych w radiu jak Margarety i inne, niż mnóstwo chłamu dla mas. Michał osiągnął bardzo dużo w krótkim czasie. Nikt go nie ,,popychał” ani nie promował. Jedyne co pozwoliło mu zaistnieć to X factor.

  1. Panie Michale, proszę się nie załamywać, to tylko dwie piosenki. A jest ich przecież dużo, dużo więcej. I proszę sobie znaleźć uczciwego i życzliwego prawnika, bo w tym nieuczciwym świecie hieny tylko czyhają na każde potknięcie. Uwielbiam Pana słuchać!

  2. Niech zgłosi się do promotorów TV POLSAT i TVN. Przecież to oni zrobili z niego gwiazdę. Jeżeli nie wyżyje z gwiazdorstwa, bo nikt tego nie słucha i nie patrzy na zboka to może też wziąć się do jakiejś roboty żeby zarobić na życie…Teraz wiśnie można zrywać u rolników…

  3. PISowcy nie lubią tęczowych pajaców i przyszła w końcu kara na tego dziwoląga. Teraz następne gwiazdy dostaną taką samą “odprawę” za swoje szatanistyczne dzialania.

  4. Skoro wykonawca jest tylko głosem a nie autorem, to niech się pogodzi z rolą jaką ma BoneyM, tylko wykonawcy i wszystko w temacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here