Król Jan Karol znalazł azyl w Emiratach Arabskich

Juan Carlos miał być wychowankiem gen. Franco. Szybko zdradził... Fot. Wikipedia

W oświadczeniu dworu królewskiego Hiszpanii potwierdzono, że były król Juan Carlos przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Swoją drogą to niezła ironia losu, że hiszpański monarcha szuka azylu u… potomków Maurów.

W poniedziałek 3 sierpnia 2020 roku pojawił się oficjalny komunikat prasowy Casa Real. Potwierdza on decyzję byłego króla Juana Carlosa o opuszczeniu Hiszpanii.

Teraz poznaliśmy kraj docelowy jego wygnania. Początkowo prasa hiszpańska zakładała wyjazd na Dominikanę, Portugalię lub do Francji.

Hiszpański Dom Królewski potwierdził w komunikacie z 17 sierpnia, że ​​Juan Carlos przebywa od 3 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Juan Carlos abdykował w 2014 zapowiedział abdykację na rzecz swego syna, księcia Filipa. Wcześniej wyszły na jaw skandale z jego udziałem. Przestał być panującym królem Hiszpanii. Po abdykacji, ale zachował prawo do tytułu królewskiego. Król pozostaje osobą nietykalną i nie teoretycznie nie można pociągnąć go do odpowiedzialności za działania z okresu panowania. Wyjazd z kraju ratuje jednak monarchię przed skandalem.

Źródło: Paris Match

1 KOMENTARZ

  1. Gen. Franco popełnił wielki błąd przywracając monarchię w Hiszpanii. Burbonowie zdradzili konserwatystów i skumali się z lewactwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here