Lara Gessler piętnuje konsumpcjonizm: “Jako społeczeństwo wpadliśmy w pułapkę”

Tadeusz Muller, Magda Gessler, Lara Gessler/fot. Instagram

Lara Gessler dała się do tej pory poznać jako wolny duch, niespecjalnie przywiązany do społecznych konwenansów, takich jak stabilne związki, czy noszenie bielizny.  Jej pierwsze małżeństwo przetrwało zaledwie kilka miesięcy i Lara pożegnała się z nim bez żalu. Zresztą, jak przyznała w najnowszym wywiadzie dla “Vivy”, udzielonym z przyrodnim bratem Tadeuszem i mamą, Magdą, z zasady do niczego się nie przywiązuje, gdyż uważa, że ludzkość wpadła w pułapkę konsumpcjonizmu.

Lara zaś stara się z tym walczyć, co zresztą widać po jej niechęci do kupowania staników, a nawet ich zakładania.

Nie mam telewizora od 12 lat – wyznała Lara. – Kurde, kiedy ja widziałam ostatnio „Kuchenne rewolucje”? Wynajmuję mieszkanie. Jako społeczeństwo wpadliśmy w totalną pułapkę. Potrzebujemy posiadać, wtedy mamy ułudę stabilności. Na Zachodzie wszyscy wynajmują mieszkania do 50. roku życia – przekonuje. – Nie są przykuci do hipoteki.

Jeśli chodzi o posiadanie auta, jest tak samo radykalna:
– Od sześciu lat mam prawo jazdy i dużo prowadzę, ale nie mam samochodu – ujawnia. – Dziś można łatwo wypożyczyć auto. Prawo wjazdu do centrum Warszawy powinny mieć tylko samochody mieszkańców i auta na godziny. Wtedy wszystkim nam żyłoby się lepiej. 

Lara stroni także od mięsa. Jak ujawnił w rodzinnym wywiadzie jej brat Tadeusz, właśnie ona zainspirowała go do przejścia na wegetarianizm, który z czasem stał się zresztą jego ścieżką kariery.

Ważna jest też jedna rzecz. Nie chodzi o to, aby osoby, które tego potrzebują, w ogóle nie jadły mięsa – tłumaczy Lara. – Trzeba zachować zdrowy rozsądek i obiektywizm. Zachęcam ludzi, żeby nie czuli się winni, gdy czasem zjedzą mięso. Wolę, żeby 10 osób znacznie ograniczyło jedzenie mięsa, niż żeby trzy zrezygnowały całkowicie. To bardziej odpowiedzialne społecznie i etycznie. W ten sposób dbasz o zdrowie i zachowujesz się moralnie – wyjaśnia.

Przekonała Was?

Lara Gessler/fot. Instagram
Lara Gessler/fot. Instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here