To on stworzył „Forresta Gumpa”. Winston Groom nie żyje

Foto: YouTube Paramount Movies

W wieku 77 lat zmarł Winston Groom. To pisarz, który stworzył powieść „Forrest Gump”.

Pisarz Winston Groom zmarł w wieku 77 lat. O śmierci Grooma poinformowała jego rodzina.

To właśnie Groom jest autorem powieści „Forrest Gump”, której ekranizacja stała się jednym z największych hitów Hollywood. – Alabama straciła jednego z naszych najbardziej utalentowanych pisarzy – powiedziała Kay Ivey, gubernator Alabamy.

It is with great sadness that I share the passing of our dear friend Winston Groom. The City of Fairhope has lost an…

Opublikowany przez Mayor Karin Wilson of Fairhope, Alabamą Czwartek, 17 września 2020

– Z wielkim smutkiem dzielę się informacją o odejściu naszego drogiego przyjaciela Winstona Grooma. Miasto Fairhope straciło kultowego autora – napisała w mediach społecznościowych Karin Wilson, burmistrz Fairhope. – Jest nam niezmiernie przykro. Był tu ikoną – dodała w rozmowie z CNN.

– Alabama straciła jednego z naszych najbardziej utalentowanych pisarzy. Choć zostanie zapamiętany za stworzenie Forresta Gumpa, Winston Groom był utalentowanym dziennikarzem i znanym historykiem Ameryki. Nasze serca i modlitwy obejmują rodzinę zmarłego – napisała na Twitterze Kay Ivey, gubernator Alabamy.

Oprócz „Forresta Gumpa” Groom napisał m.in. nowele o wojnie w Wietnamie „Better Times Than These”. Był również autorem „Conversations with the Enemy”, za którą był w 1984 roku nominowany do Nagrody Pulitzera.

Do Nagrody Pulitzera był nominowany również za książkę „Rozmowy z wrogiem”.

Groom urodził się w 1943 roku w Waszyngtonie. Był absolwentem Uniwersytetu Alabama, brał udział w wojnie w Wietnamie, a po powrocie do USA był reporterem „Washington Star”.

Źródło: CNN