Eminem przeprosił Rihannę. Nowa płyta podbija sieć [VIDEO]

Eminem/Fot. Instagram

Raper Eminem przeprosił piosenkarkę Rihannę w utworze na najnowszej płycie. Poszło o nieopublikowaną piosenkę, w której stanął po stronie muzyka, który ją pobił.

Eminem nieoczekiwanie opublikował 11 album. „Music To Be Murdered By – Side B” to kontynuacja również niezapowiedzianego albumu „Music To Be Murdered By”, wydanego na początku tego roku.

W albumie znalazło się 16 utworów. Płytę promuje teledysk do piosenki „Gnat”. Raper odnosi się w nim do pandemii koronawirusa.

Wśród gości, którzy pojawili się na albumie są między innymi DJ Premier, Ty Dolla $ign czy White Gold. Tytuł albumu to inspiracja „Alfred Hitchcock Presents Music to Be Murdered By” z 1958 roku.

Oprócz wspomnianego utworu „Gnat” uwagę fanów zwróciła piosenka „Zeus”. Eminem przeprosił w niej Rihannę.

Chodzi o aferę sprzed wielu lat. W 2009 roku w jednym z wersów nigdy nie opublikowanej piosenki Eminem stanął po stronie muzyka Chrisa Browna.

Brown był oskarżony o brutalne pobicie Rihanny. „Jasne, że jestem za Chrisem Brownem/Też złoiłbym tę sukę” – rapuje w utworze Eminem.

Tekst dopiero w ub. roku ujrzał światło dzienne. Fani byli wściekli, bo rok po nagraniu tego utworu Eminem wystąpił w duecie z Rihanną m.in. w „Love The Way You Lie” (Uwielbiam jak kłamiesz).
Na Eminema posypały się zarzuty, iż jest hipkrytą.

W opublikowanym kawałku „Zeus” Eminem przeprasza piosenkarkę:

„Dopóki obiecuję, że będę szczery,
Z całego serca przepraszam Rihannę.
Za tę piosenkę, która wyciekła, przepraszam Ri
To nie miało przysporzyć ci cierpienia,
Tak czy inaczej, to moja wina”

Afera z pobitą Rihanną wybuchła 11 lat temu. W przeddzień gali Grammy piosenkarka i Brown pokłócili się.

W czasie awantury Brown zadał jej cios pięścią w twarz, a następnie uderzał jej głową o kierownicę. Chciał ją też wypchnąć z pędzącego samochodu.

Po sądowej batalii przyjął ofertę pracy społecznej, pięć lat w zawieszeniu i poradnictwo w zakresie przemocy domowej. Brown przyznał się, że zaatakował, bo Rihanna była o niego zazdrosna i mu nie ufała.

Źródło: NaTemat