Ewa Minge otrzymuje groźby karalne! “Wspieram człowieczeństwo bez względu na konsekwencje”

Ewa Minge. / foto: Instagram
Ewa Minge. / foto: Instagram

Ewa Minge wystąpiła niedawno w TVP Info. W związku z tym, że pojawiła się w programie “W tyle wizji”, projektantka zaczęła otrzymywać poważne groźby.

Jedna z najpopularniejszych projektantek mody w Polsce zdecydowała się wystąpić w TVP Info. W programie “W tyle wizji” Ewa Minge opowiedziała o działalności swojej fundacji Black Butterflies, która pomaga osobom chorym na nowotwory. Jej charytatywne działania wspierają zarówno polskie, jak i międzynarodowe gwiazdy, w tym m.in.: Ewa Chodakowska, Patricia Kazadi, Kinga Rusin, Marcin “Różal” Różalski, John Malkovich, Josh Hartnett oraz Berenice Marlohe.

Mimo, że projektantka miały jasny i konkretny cel, by pojawić się w TVP, jej występ zebrał mnóstwo negatywnych opinii. Wszystko dlatego, że wielu widzom nie spodobał się “profil” (proPIS-owski) stacji wybranej przez Minge.
Oto co sama zainteresowana napisała na ten temat na Instagramie:

“Dzień dobry Polsko. Taki poranek. Wczoraj w TVP info zostałam zaproszona do rozmowy o działaniach mojej fundacji. Starcie mojego autorskiego programu dla osób chorych onkologicznie »Uskrzydleni na wiosnę«. Nie interesuje mnie gdzie, w jakim nośniku medialnym mam szanse popularyzować pomaganie ludziom. Postawy społeczne ukierunkowane na wzajemne wsparcie, zwłaszcza w czasach covid, są niezwykle ważne. Reakcja społeczna w tych miejscach, gdzie choroba wyklucza szczęście, a warunki dookoła uniemożliwiają nie tylko normalne leczenie, ale także pogłębiają stres, depresję, co wpływa negatywnie na ludzi chorych, jest nieoceniona. Fundację prowadzę 6 lat. Pomagam, odkąd babcia zabrała mnie, prowadząc za rękę do bardzo potrzebującej wielodzietnej rodziny. Uważam to za obowiązek człowieka silnego, a takim bez względu, a może właśnie z powodu przebytej drogi, jestem”

“Mój program to półroczny DARMOWY kurs budowania siebie pomimo śmiertelnej choroby w tle. Psychologowie, trenerzy personalni, kosmetolog, dietetyk, wizażystki, trenerzy mentalni, lekarze. Bez środków unijnych i sponsorów. W oparciu o konsultacje medyczne. Program ma na celu przywrócenie wiary w siebie, pożegnanie strachu, a często przerażenia, jakie towarzyszy ludziom ciężko chorym. Przez naszą fundację przeszło kilkuset podopiecznych. Kilku odeszło, bo tak ta choroba działa, nie zawsze się wygrywa. Na zajęcia przychodzą osoby w rożnym stanie. Po co? Bo chcą żyć do ostatniego dnia. Żyć pomimo bólu, nie wegetować. Pomagamy im to zrealizować. Inni dzięki naszym programom wracają do normalnego życia silniejsi”

“Jestem APOLITYCZNA i nie daję zgody na mieszanie moich działań z polityką. Występuję gościnnie we wszystkich telewizjach i gdzie tylko mogę, staram się zarażać ludzi pozytywnymi postawami. Czy polityka przesłania nam już kompletnie rozum? Odbiera ludzkie odruchy i gnoi każdego, kto nie jest po »naszej stronie barykady«? To nie pierwszy raz, kiedy od przeciwników PiS otrzymuję takie laurki, są i groźby karalne, bo wspieram TVP…? Serio? Wspieram CZŁOWIECZEŃSTWO bez względu na konsekwencje, na zdjęciu zajęcia inauguracyjne”.

Może więc warto, akurat dla Minge, zrobić wyjątek i odpuścić jej domniemane wspieranie PiS?

View this post on Instagram

Dzień dobry Polsko . Taki poranek . Wczoraj w TVP info zostałam zaproszona do rozmowy o działaniach mojej fundacji . Starcie mojego autorskiego programu dla osób chorych onkologicznie „uskrzydleni na wiosnę”. Nie interesuje mnie gdzie , w jakim nośniku medialnym mam szanse popularyzować pomaganie ludziom . Postawy społeczne ukierunkowane na wzajemne wsparcie , zwłaszcza w czasach covid są niezwykle ważne . Reakcja społeczna w tych miejscach , gdzie choroba wyklucza szczęście a warunki dookoła uniemożliwiają nie tylko normalne leczenie ale także pogłębiają stres , depresje co wpływa negatywnie na ludzi chorych jest nieoceniona . Fundacje prowadzę 6 lat . Pomagam odkąd babcia zabrała mnie ,prowadząc za rękę ,do bardzo potrzebującej ,wielodzietnej rodziny . Uważam ,to za obowiązek człowieka silnego a takim bez względu a może właśnie z powodu przebytej drogi jestem . Moj program to półroczny DARMOWY kurs budowania siebie pomimo śmiertelnej choroby w tle . Psychologowie , trenerzy personalni , kosmetolog , dietetyk , wizażystki , trenerzy mentalni , lekarze. Bez środków unijnych i sponsorów . W oparciu o konsultacje medyczne. Program ma na celu przywrócenie wiary w siebie , pożegnanie strachu a często przerażenia jakie towarzyszy ludziom ciężko chorym . Przez nasza fundacje przeszło kilkuset podopiecznych . Kilku odeszło , bo tak ta choroba działa , nie zawsze się wygrywa. Na zajęcia przychodzą osoby w rożnym stanie , w tym świadomym paliatywnym . Po co ? Bo chcą żyć do ostatniego dnia . Żyć pomimo bólu , nie wegetować . Pomagamy im to zrealizować . Inni dzięki naszym programom wracają do normalnego życia silniejsi . Jestem APOLITYCZNA i nie daje zgody na mieszanie moich działań z polityką . Występuje gościnnie we wszystkich telewizjach i gdzie tylko mogę staram się zarażać ludzi pozytywnymi postawami . Czy polityka przesłania nam już kompletnie rozum ? Odbiera ludzkie odruchy i gnoi każdego , kto nie jest po „naszej stronie barykady”? To nie pierwszy raz kiedy od przeciwników PiS otrzymuje takie laurki , są i groźby karalne , bo wspieram TVP …? Serio ? Wspieram CZŁOWIECZEŃSTWO bez względu na konsekwencje , na zdjęciu zajęcia inauguracyjne .

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here