Jarosław Kret z synem na Szachowych Mistrzostwach Gwiazd! Kto okazał się lepszym graczem? [FOTO]

Jarosław Kret/ Fot Instagram @jarekkret

Po raz pierwszy w Warszawie na PGE Narodowym miały miejsce Szachowe Mistrzostwa Gwiazd. Znane osobistości zagrały w szachy pod czujnym okiem miłośnika tej gry, Michała Kanarkiewicza. Na wydarzeniu nie zabrakło Jarosława Kreta, który przyszedł z synem.

Prezenter pogody rozegrał partyjkę z synem Franciszkiem. “Mój syn ma nietypowe zainteresowania jak na dziecko w swoim wieku, bo od półtora roku gra w szachy i je kolekcjonuje. Ostatnio z podróży przywożę mu właśnie szachy. Myślę, że niebawem będzie lepszym graczem ode mnie”– mówi Kret.

Szachy uczą logicznego myślenia oraz strategii. Każdy następny krok należy przewidzieć i rozgryźć swojego przeciwnika. Michał Kanarkiewicz stwierdził, że “cieszy się, że gwiazdy grają w szachy, znają zasady i zachęcają do tego swoje dzieciaki, którym idzie naprawdę świetnie. Cieszy się, że coraz więcej osób promuje szachy”.

Kanarkiewicz jest autorem książki “Strategie Szachowych Mistrzów w biznesie” i ekspertem medialnym TVN-u. Dzięki jego metodom można zacząć myśleć skuteczniej i dostrzegać szerszą perspektywę.

View this post on Instagram

Wczoraj spełniłem marzenie o pierwszym turnieju szachowym na PGE Narodowym. Premierowe #SzachoweMistrzostwaGwiazd przeszły do historii. Finalnie, po zaciętych pięciu rundach, czołowe 3 lokaty zajęli: 🥇Sławomir Doliniec, aktor @slawomirdoliniec 🥈Marcin Pawłowski, muzyk znany jako Pawbeats @pawbeats 🥉Artur Bednarz, aktor @artur_bednarz Jestem bardzo szczęśliwy, że cała impreza doszła do skutku i zebrała tak pozytywny odbiór świata show-biznesu. Wierzę w to, że ten projekt realnie przyczyni się do popularyzacji szachów w Polsce i na świecie. Nie byłoby jednak tego sukcesu gdyby nie zespół współpracujących ze mną osób, którym należą się wielkie brawa: Karolina Binienda, Aneta Opała, Eliza Gwiazda, Magdalena Siejek, Marysia Bernaciak, Wiktor Słomiński, Piotr Ostrach, Michał Bajorek, Piotr Król, Tobiasz Cwynar, Shootit, Andrzej Filipowicz i reszta. Każde z Was dołożyło cegiełkę do tego projektu. Za wszystko pięknie dziękuję. Mój sukces to również Wasz sukces:)

A post shared by Michał Kanarkiewicz 🤓♟ (@michalkanarkiewicz) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here