Koncert Zenka Martyniuka w nowej normalności. Absurd goni absurd

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk/ Fot.Instagram

Telewizja Polska ogłosiła letnią trasę koncertową w ramach corocznej wakacyjnej akcji #LatoMuzykaZabawa. Z powodu koronawirusa odbędzie się ona w nowym reżimie sanitarnym. Uwaga, bo jest dość śmiesznie – koncertów będzie można słuchać tylko z samochodu.

#WakacyjnaTrasaDwójki rozpocznie się 28 czerwca w Nowym Targu w woj. małopolskim. Przez całe wakacje Telewizyjna Dwójka ze swoimi koncertami pojawi się w dziewięciu miastach w Polsce. Kolejne miejsca zostaną podane w późniejszym terminie.

Wakacyjna Trasa Dwójki. Kto na inaugurację?

Wiadomo, że podczas inauguracji Wakacyjnej Trasy Dwójki zagrają i zaśpiewają największe gwiazdy estrady disco. Nie zabraknie Zenka Martyniuka, zespołu Weekend, Cleo, Pięknych i Młodych, Daj To Głośniej czy Ronniego Ferrari.

Na kolejnych koncertach mają wystąpić m.in. Bayer Full, Milano, Sylwia Grzeszczak, Roksana Węgiel, Maryla Rodowicz, Ania Wyszkoni i wielu innych wykonawców.

Koncerty jak kino samochodowe

Z powodu koronawirusa koncerty będą wyglądały całkiem inaczej, niż w poprzednich latach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wprowadzonymi w czasach zarazy, na wolnej przestrzeni gromadzić się może maksymalnie 150 osób. Przy takiej frekwencji koncerty nie mają sensu.

Pomysłodawcy tegorocznej trasy wakacyjnej zdecydowali więc, że koncerty odbędą się na wzór kina samochodowego. Chętni, by posłuchać swoich muzycznych idoli, będą musieli podjechać pod scenę samochodem. I koncert oglądać przez szybę, a tańczyć na siedząco. To też nie ma większego sensu, szczególnie, kiedy mówimy o muzyce disco polo. Choć, analizując ostatnie tygodnie zauważamy, że wytyczne swoje, a życie swoje.

Koncerty będą też transmitowane na antenie TVP2. Począwszy od 28 czerwca, w każdą niedzielę o 20.40.

Comments are closed.