Kora Jackowska wiecznie żywa. Jej piosenka aktualna jak nigdy [VIDEO]

Kora Jackowska.
Kora i Ramona/fot.Jan Bogacz/PAP

Nie tylko kobieta, ale i pogoda zmienną jest. Tegoroczny maj był najzimniejszy od 1991 roku. Co ciekawe, w 1991 roku właśnie premierę miał utwór Kory Jackowskiej i zespołu Maanam pt. “Wyjątkowo zimny maj”. Piosenka jest wyjątkowo na czasie.

Maj w 2020 roku był wyjątkowo kapryśny. Dwa lata wcześniej mogliśmy cieszyć się najcieplejszym majem w XXI wieku, a tegoroczny – poza jednym cieplejszym weekendem – był wyjątkowo zimny i wietrzny.

W wielu miejscach w Polsce spadł śnieg. I to niemal na całej szerokości geograficznej – od gór po Podlasie. Na sam koniec miesiąca natomiast obfite opady śniegu nawiedziły Tatry, a TOPR ogłosił nawet 1. stopień zagrożenia lawinowego. Takich warunków momentami na próżno było szukać nawet zimą, szczególnie wśród narciarzy.

Jak wynika z zestawienia portalu twojapogoda.pl, średnia temperatura w maju 2020 roku była o 2,5 stopnia Celsjusza niższa niż średnia w latach 1981-2020.

Ostatnio tak chłodny maj zaobserwowano w 1991 roku. Na kanwie tamtych anomalii pogodowych Kora Jackowska i zespół Maanam dwa miesiące później wydali album “Derwisz i anioł”. Hitem był utwór “Wyjątkowo zimny maj”.

I choć od premiery piosenki minęło 29 lat, to własnie po 29 latach “Wyjątkowo zimny maj” jest… wyjątkowo na czasie. Kora Jackowska wiecznie żywa.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here