Legenda telewizji hospitalizowana z powodu COVID-19! Jego stan jest poważny

Larry King. / foto: Wikimedia, autor: NTNU – Norwegian University of Science and Technology

Wieloletni współpracownik telewizji CNN, nestor amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego Larry King trafił do szpitala z powodu Covid-19. 87-letni dziennikarz był przed tygodniem przyjęty do Cedars Sinai Medical Center w Los Angeles – podała stacja CNN.

Larry King przez blisko 25-lat pracował dla CNN, gdzie moderował własny program “Larry King Live”. Ma na swoim koncie blisko 40 tys. wywiadów. Rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA urzędującymi od 1974 r. Przeprowadził wywiady m.in. z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem i przywódcą Palestyńczyków Yasserem Arafatem. Wśród jego rozmówców była Nancy Reagan, Barbara Bush i Tony Blair. Jego gośćmi byli też: Frank Sinatra, Marlon Brando, Barbra Streisand, Madonna i Michael Jordan.

Stan 87-letniego dziennikarza jest poważny, ale stabilny. Problemem są choroby poboczne, King cierpi bowiem na cukrzycę typu 2, raka płuc i ma za sobą kilka zawałów – podała CNN powołując się na rodzinę dziennikarza.

Lary King, a właściwie Leib Harvey Zeiger, pochodzi z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej. Jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Galicji (Kołomyja) oraz Wileńszczyzny.

Lary King jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w amerykańskim dziennikarstwie telewizyjnym – podkreślają agencje. “Podwinięte rękawy koszuli, szelki, barwne krawaty i okulary w ciężkiej oprawie to charakterystyczne rysy tworzące jego wizerunek medialny” – pisze w niedzielę rano francuski portal France 24.