Maja Ostaszewska ma koronawirusa. “Ból głowy i całego ciała. Brak węchu i smaku”

Maja Ostaszewska/Fot. Instagram

Maja Ostaszewska podzieliła się w sieci informacją o tym, że ma koronawirusa. Aktorka opisała jak przebiega zakażenie w jej przypadku.

Aktorka przez ostatni czas nie pojawiała się publicznie, jak się okazało to ze względu na koronawirusa, który miał zaatakować jej rodzinę. Ostaszewska dość ciężko przechodzi zakażenie.

COVID rozpanoszył się w naszym domu. Ból głowy i całego ciała, jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy – pisze Ostaszewska.

Jak dodaje w jej przypadku silne objawy trwały 8 dni. Sytuację pogarszał fakt paraliżu w opiece zdrowotnej. – Ale nie możesz wezwać lekarza, żeby przyszedł, osłuchał cię i ocenił sytuację. Mocno wyczerpana starasz się sama ocenić swój stan. Nie masz pewności czy właściwie. Cały czas niepokój o bliskich – pisze dalej.

Dziś czwarty dzień bez objawów. Zdrowiejemy. Jeszcze kilka dni koniecznej izolacji i wracamy do życia – kończy swą dramatyczną relację. Jak zatem widać organizm aktorki sam poradził sobie po kilku dniach z zakażeniem.

Proszę Was, jeśli sami nie obawiacie się COVID19, pomyślcie o nich. Pomyślcie o innych. O tym, że dla nich może to być śmiertelne zagrożenie. Pomyślcie o personelu medycznym, który narażając własne zdrowie, walczy dzień i noc o życie pacjentów – dodała.

Na koniec zaapelowała o przestrzeganie zasad sanitarnych i poprosiła by słuchać lekarzy. Jednak zdanie tych nie jest jednoznaczne, a wielu z nich mówi, że chociażby maseczki nie są skutecznym środkiem ochronnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here