Michał Szpak stracił wszystko?! Wielki dramat muzyka [VIDEO]

Michał Szpak. Foto: Instagram
Michał Szpak. Foto: Instagram

Michał Szpak na początku roku postawił na zmiany. Wszystkie dotyczyły jego kariery muzycznej. Najważniejszą z nich okazała się jednak zmiana managera zespołu, a co za tym idzie całej agencji.

Michał Szpak tym sposobem stracił prawa autorskie do dwóch swoich piosenek “Jesteś Bohaterem” i “Byle być sobą”. Jak dowiadujemy się z serwisu Plejada.pl zostały one usunięte z internetu, a na koncertach Michał może je zaśpiewać tylko za zgodą poprzednich agencji…

“To jest niezrozumiałe dla mnie. To decyzja poprzednich producentów Michała o usunięciu jego piosenek z internetu. Nie mam na nią żadnego wpływu” – mówił Plejadzie.pl Maciej Durczak, czyi nowy manager Michała.

“Może śpiewać, ale za zgodą poprzedniej agencji. Ta zgoda wiąże się również z określonym wynagrodzeniem, które organizator takiego koncertu musi uiścić wobec jego byłych producentów. Czyli de facto sprowadza się to do tego, że nie będzie ich grał, chyba że jakiś organizator zdecyduje się opłacić taką licencję, ale to jest tak niespotykana praktyka, że nie sądzę, aby ktoś się na to zdecydował” – dodał Durczak.

My jesteśmy zaskoczeni! A Wy?

22 KOMENTARZE

 1. Zapraszam do siebie na wulkanizacje robora się znajdzie, a paznokietki same zrobią się czarnu. Co do stroju też poszukamy.

 2. On nie jest muzykiem, tylko wokalistą. Image zewnętrzny i śpiewanie piosenek, które ktoś inny napisał i skomponował, nie tworzy z niego muzyka ani artysty. Jest tylko wokalistą.

 3. Zazdrość czy niechęć do ludzi sukcesu? Młody zdolny pracowity tego mu odmówić nie można i szybki sukces zasłużony, a że” trochę inny” no cóż wszyscy artyści są “dziwni” zarówno w życiu prywatnym jak i w wizerunku scenicznym

 4. Takie agencje teraz są. I te umowy, z tzw. drobnym druczkiem… zrozumiałe tylko dla prawników.
  A biedny Michał przecież nie jest prawnikiem, jest artystą, poetą, oderwanym od twardej rzeczywistości. Tacy są prawdziwi artyści.
  Bardzo mu współczuję że nikt go nie ostrzegł.
  Myślę że uczciwy radca prawny mógłby mu pomóc. A podobny problem ma chyba Maryla Rodowicz. Czy ona z tego jakoś wybrnęła?

 5. Stracił wszystko… ???

  Trudno stracić coś czego się nie ma – chyba 🙂

  To że mógł coś tam powyć za zgodą właściciela praw do piosenek – to se powył – i się skończyło…

 6. Ludzie codziennie coś tracą pracę kredyty są do spłaty dzieci itp.ktos im pomaga w dupie mają ten pójdzie reklamę zrobi trochę poplacze i zaraz kilka stówka wpadnie

 7. Może się mylę ale dla mnie “MUZYK”to człowiek przede wszystkim z wykształcenia który pisze muzykę i teksty.Szpak jest raczej wokalista.
  W tym przypadku jeśli jest tak cienko to chodzi o kasiorke😉😁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here