Wygrała “Mam Talent!” i zniknęła. Teraz wraca na scenę! [WIDEO]

Magda Welc z nowym singlem i zapowiedzią albumy.
Magda Welc z nowym singlem i zapowiedzią albumy. (Fot YouTube/screen)

Magda Welc jako 12-latka wygrała trzecią edycję popularnego show “Mam talent!”. Trochę pośpiewała, a potem na dłuższy czas zniknęła z radarów. Teraz wraca z singlem zapowiadającym nowy album.

Magda Welc oczarowała Polskę w 2010 roku, gdy podczas castingu “Mam Talent!” zaśpiewała piosenkę “Nie żałuję” Edyty Geppert. Już wtedy jurorzy i eksperci zapowiadali jej wielką karierę. Kolejne wykonania wzruszających ballad tylko te opinie potwierdziły.

12-latka szła jak burza, pokonywała kolejne etapy w telewizyjnym show, a w ostatecznym starciu, głosami widzów, okazała się lepsza od Kamila Bednarka.

Po zwycięstwie w “Mam Talent” Welc zaliczyła kilka gościnnych występów w telewizjach, teatrach, podczas benefisów i na tym poprzestała.

Serca słuchaczy zdobyła jeszcze pięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami, ale generalnie bardzo ostrożnie wchodziła na rynek muzyczny. Na kilka lat w ogóle zniknęła z radarów. Postawiła na naukę – skończyła liceum, rozpoczęła studia germanistyczne.

Magda Welc – nowy singiel i zapowiedź albumu

Nad talentem wokalnym wciąż jednak pracowała, pasji nie porzuciła. Pod koniec 2020 roku Welc można było usłyszeć w utworze pt. “Babci Zegar”.

Teraz urodzona w 1998 roku wokalistka pracuje nad autorskim albumem. Wydała właśnie singiel promujący nadchodzącą płytę. “Między słowami” pokazuje, że Welc nie pójdzie śladami celebrytek-piosenkarek i nie będzie tworzyć muzyki, która ma się wyłącznie sprzedać w masowych mediach.

Pamiętacie Klaudię Kulawik? Zwyciężczyni “Mam talent” zupełnie się zmieniła [FOTO]