Nowe szczegóły śmierci Janusza Dzięcioła. Zwycięzca pierwszego “Big Brothera” zginął na przejeździe, który sam chciał, by zamknięto [FOTO]

Janusz Dzięcioł. Foto: PAP/ Bartłomiej Zborowski

W piątek rano na przejeździe kolejowym pod Grudziądzem zginął uczestnik pierwszej edycji programu „Big Brother”, Janusz Dzięcioł. Miał 65 lat. Wypowiedź jego sąsiada wiele wyjaśnia.

Z ustaleń policji, wynika, że samochód prowadzony przez Janusza Dzięcioła, miał zderzyć się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Do wypadku doszło w miejscowości znajdującej się pod Grudziącem, Biały Bór.

Zgłoszenie o wypadku policja otrzymała o godzinie 8.45. Polityk i gwiazdor TVN zginął na miejscu. Znajdował się zaledwie 100 metrów od swojego domu.

– 65-latek jechał citroenem C5 od strony Grudziądza – powiedział Onetowi Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. – Wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa pociągowi relacji Toruń-Grudziądz. Janusz Dzięcioł jechał sam. Poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora wciąż ustalają przyczyny wypadku – dodaje.

Dobry kolega Janusza, Jerzy Czapla, zwrócił uwagę na to, że przejazd, na którym zginął jego sąsiad, jest niezwykle „niewygodny”. Pozwala mieszkańcom na szybkie dostanie się do domu, jednak kierowcy mają tam bardzo ograniczoną widoczność. Trzeba bowiem skręcić z drogi krajowej i podjechać pod górkę.

Z wypowiedzi sołtysa wynika również, że sam Dzięcioł był przeciwny przejazdom w tym miejscu i nie raz mówił o tym, że powinny w końcu zostać zamknięte.

Pod nadzorem prokuratora zostały wykonane oględziny miejsca wypadku. Przesłuchani zostali również pierwsi świadkowie. Dalsze śledztwo ma przynieść dodatkowe informacje na temat tego tragicznego wypadku.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Grudziądzu
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Grudziądzu

3 KOMENTARZE

  1. Skoro chciał żeby go zamknięto to po co korzystał z tego przejazdu?Tam są światła ostrzegawcze i sygnał dźwiękowy, które odpowiednio wcześnie ostrzegają o nadjeżdżającym pociągu.Więc czyja to wina?Przejazdu?

  2. Kto to pisze? Mozna bardziej jasniej, jeszcze do gimnazjum nie dotarlem.

    “Zgłoszenie o wypadku policja otrzymała o godzinie 8.45, jednak najprawdopodobniej na miejscu nadal działają służby, a w tym prokuratura, straż pożarna oraz pracownicy kolei. “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here