Tak zamykają usta pracownikom TVP. Wyciekły zapisy umowy

List pożegnalny do Jacka Kurskiego. Jest o nim głośno w sieci. Foto: print screen z YouTube/FAKT24.PL
Jacek Kurski. / Foto: print screen z YouTube/FAKT24.PL

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski, opublikował w sieci informacje na temat umowy, którą rzekomo muszą podpisywać wszyscy pracownicy w produkcjach TVP. Zawarta w niej klauzula zabrania im uczestniczenia w jakichkolwiek działaniach politycznych, nawet w organizacjach niepartyjnych.

TVP od zawsze sprzyja rządowi, czy to temu PO-PSL, czy obecnie PiS-owi, choć trzeba przyznać że propaganda prowadzona przez Jacka Kurskiego przebija dotychczasowe działania “reżymówki”.

TVP m.in. nie wykonała prawomocnych wyroków sądów dotyczących kłamstw nt. Konfederacji. Doszło nawet do tego, że niektórzy politycy Koalicji Propolskiej nie byli zapraszani do studia przez kilka miesięcy.

Cenzura pracowników TVP

Tymczasem Franciszek Sterczewski, poseł KO, twierdzi iż cenzura dotknęła wszystkich pracowników TVP, którzy mają zakaz wypowiadania się na tematy polityczne.

Polityk udostępnił zapisy, które mają się znajdować w umowach, jakie podpisują wszyscy pracownicy TVP. Czytamy w niej m.in., że pracownik:

nie będzie uczestniczyć przy realizacji jakichkolwiek audycji wyborczych przygotowywanych przez komitety wyborcze, z wyjątkiem udziału w pracach związanych z rozpowszechnianiem audycji wyborczych przez TVP S.A.

nie będzie prowadzić agitacji wyborczych na rzecz jakichkolwiek partii politycznych lub innych organizacji bezpośrednio zaangażowanych w działalność o charakterze politycznym.

Comments are closed.