Popularny wokalista w “Marszu o wolność”! “Pozdrawiam wolnych ludzi”

Witek Muzyk Ulicy. / foto: Facebook

W sobotę 24 października w Warszawie odbył się spacyfikowany przez policję pokojowy “Marsz o wolność”, którego uczestnicy sprzeciwiali się restrykcjom wprowadzanym pod pretekstem koronawirusa. Na marszu pojawił się popularny wokalista.

Popularny wokalista Witek Muzyk Ulicy wziął udział w dzisiejszym “Marszu o wolność”, który przeszedł ulicami Warszawy. – Pozdrawiam wolnych, mądrych i wesołych ludzi – napisał na Facebooku.

“Marsz o wolność” miał rozpocząć się o godzinie 12, jednak już przed jego rozpoczęciem policja podzieliła marsz na kilka kilkutysięcznych grup. Jedna z nich została otoczona przez kordon wokół sceny, z której przemawiali posłowie i organizatorzy.

Policja wzywała manifestujących do rozejścia się, jednak kiedy ci chcieli to zrobić, funkcjonariusze uniemożliwiali im opuszczenie placu Defilad. Grzegorz Braun korzystając ze swego mandatu poselskiego wezwał do siebie dowodzącego tą akcją.

Policja zaczęła wypuszczać manifestujących, a poseł Braun stwierdził, iż opuści zgromadzenie jako ostatni. Jednak w połowie rozchodzenia się zgromadzonych policja ponownie zamknęła kordon i otoczył mniejszą grupę, w tym posła czy organizatorkę Justynę Sochę.

Blokada ta trwała kilka godzin. W międzyczasie policja w tym i innych miejscach Warszawy dopuszczała się stosowania przemocy wobec również spokojnych manifestujących, użycia gazu i gumowych kul wobec “kogo popadnie”, jak relacjonują uczestnicy.

Wiele osób zostało zatrzymanych, w momencie interwencji poselskiej Grzegorza Brauna (ok. godziny 18) grupa osób na Placu Bankowym ciągle (od 1,5 godziny – red.) była otoczona przez kordon policji. Wiele osób zostało zatrzymanych, co policja tłumaczy “zatrzymaniami prewencyjnymi”.

https://www.facebook.com/witek.muzyk.ulicy/posts/2883113111924145

Comments are closed.