Sekrety Pałacu Buckingham. Jakimi wygodami cieszy się Królowa Elżbieta II?

Królowa Elżbieta II/photo: instagram: theroyalfamily
Królowa Elżbieta II. Zdjęcie: Instagram/theroyalfamily

Nie od dziś wiadomo, że królewskie życie bardzo odbiega od przeciętnego. Ochrona, ubrania od najlepszych projektantów oraz załoga zatrudniona, aby spełnić każde zadanie specjalne. A czym musi wyróżniać się wnętrze pałacu, aby zasłużył na miano “królewskiego”?

Na to pytanie ma odpowiedzieć reportaż “Secrets of Royal Palace”, który zostanie wyemitowany na kanale Channel 5. Oprócz nieznanych dotąd faktów z życia rodziny królewskiej, pokazane zostaną także tajemnicze pokoje Pałacu Buckingham. Nie uwierzycie, jakimi wygodami może cieszyć się Królowa Elżbieta II!

Na 77 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni znajduje się 775 pomieszczeń, w tym aż 52 sypialnie królewskie. W takim metrażu można niewątpliwie zmieścić sporo udogodnień, których potrzebuje królewska rodzina.

Oprócz wielu sypialni, w Royal Palace znajduje się między innymi kawiarnia, poczta i kino. Dodatkowo Królowa zadbała o zdrowie i bezpieczeństwo domowników, bowiem na terenie pałacu znajduje się także gabinet lekarski, w którym można przeprowadzać operacje.

Ciekawostką, która najbardziej zszokowała opinię publiczną jest fakt, ze w pałacu Buckingham znajduje się także prywatny bankomat. Wiele osób zastanawia się, czy Królowa Elżbieta II kiedykolwiek z niego korzystała, ponieważ z racji pełnionej przez siebie funkcji nie powinna ze względów bezpieczeństwa nosić gotówki przy sobie.

To oczywiście nie wszystkie sekretne pomieszczenia, jakie kryje pałac. Jak informuje portal Mirror, jeszcze w tym miesiącu będziemy mieli możliwość zobaczenia reportażu, który rozwikła wiele tajemnic. Jakie według Was ciekawe pokoje skrywa jeszcze Pałac Buckingham?