Adam Małysz zaraził koronawirusem Kamila Stocha i resztę? Skoczkowie odizolowani

Adam Małysz w domowej kwarantannie. Co robi legendarny skoczek? Foto: print screen z YouTube/Król Śmiechu
Adam Małysz w domowej kwarantannie. Co robi legendarny skoczek? Foto: print screen z YouTube/Król Śmiechu

W środę polscy skoczkowie narciarscy zostaną przetestowani na obecność koronawirusa. Jest to konsekwencja wykrycia zakażenia u Adama Małysza. “Dopiero, gdy otrzymamy wyniki, zostaną podjęte dalsze decyzje” – powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Rano przebadana zostanie cała 24-osobowa grupa, która przebywa na zgrupowaniu w Wiśle. W poniedziałek test przeszedł fizjoterapeuta Łukasz Gębala, ale wynik badania nie jest jeszcze znany.

“Na ten moment skoczkowie mogą kontynuować treningi. Muszą jedynie izolować się od osób spoza swojej grupy” – podkreślił Winkiel.

Zgodnie z planem wtorkowe przedpołudnie zawodnicy spędzili na skoczni. Po godzinie 18.00 mają zaplanowane kolejne zajęcia.

O objęciu kadry nadzorem sanitarno-epidemiologicznym poinformował we wtorek rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

“Na dzisiaj nie widzimy zagrożenia wśród skoczków, ale nadzór został nałożony” – powiedział.

“Ostatnie spotkanie Adama Małysza z Kadrą Narodową Mężczyzn w skokach narciarskich miało miejsce podczas zgrupowania w Zakopanem, tj. 12 czerwca 2020 roku. Polski Związek Narciarski sonduje możliwości przebadania całej grupy. PZN informuje, że cały czas pozostaje w kontakcie z sanepidem, a także powiadomił w tej sprawie Ministerstwo Sportu” – można przeczytać w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego.

Małysz o tym, że jest zakażony koronawirusem poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z jego relacji wynika, że po tym jak okazało się, iż miał kontakt z osobą zakażoną COVID-19, sam poddał się badaniu. Wynik wyszedł pozytywny, ale on sam uspokoił, że zakażenie przechodzi bezobjawowo.

Małysz, który obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN, o zakażeniu poinformował w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku. Zdradził, że choroba przebiega bezobjawowo.

Źródła: PAP, alaluna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here