Po wspaniałej walce Joanna Jędrzejczyk żartuje z kontuzji stopy. “Zdecydowanie potrzebuję nowego pedicure” [WIDEO]

fot. Instagram

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Joanna Jędrzejczyk w imponującym stylu pokonała Michelle Waterson na gali UFC w Tampie na Florydzie. Zwycięstwo przepłaciła poważną kontuzją stopy, jednak nawet złamana kość nie popsuła jej humoru. Na Instagramie zamieściła zdjęcie, na którym w gabinecie lekarskim pozuje z szerokim uśmiechem. “Rozpiera mnie duma” -wyznała. 

Pierwszej w tym roku walce Joanny Jędrzejczyk od początku towarzyszyły silne emocje. Trwały spekulacje, czy Polce uda się zbić wagę do limitu wymaganego w wadze słomkowej, jednak na szczęście nerwy okazały się zupełnie niepotrzebne.

Trwający pięć rund pojedynek Jędrzejczyk rozpoczęła mocnym atakiem, miażdżąc rywalce nos, po czym potwierdziła swoją dominację, nie dając Waterson ani chwili oddechu.

Pod koniec drugiej rundy Joanna odniosła poważną kontuzję stopy, jednak złamana kość nie przeszkodziła jej w zadawaniu kopnięć.

– Żeby zapewnić sobie zwycięstwo nie mogłam całkowicie odpuścić – tłumaczyła na konferencji prasowej, na którą przyszła o kulach, z lodowym okładem na stopie. – Musiałam się przezwyciężyć i zagryźć zęby. 

Wygrana z Waterson otwiera Jędrzejczyk drogę do walki o mistrzowski pas w wadze słomkowej jeszcze w tym roku. Oczywiście pod warunkiem, że lekarze jej na to pozwolą. Na razie sportsmenka wydaje się być dobrej myśli. Na Instagramie zamieściła zdjęcie, na którym w gabinecie lekarskim pozuje z szerokim uśmiechem i opatrunkiem na stopie.

“Kochani, cóż to była za noc!” – napisała wzruszona. “Muszę dać emocjom troszeczkę opaść i napisze coś więcej za kilka dni. Jestem bardzo szczęśliwa z moich przygotowań i wczorajszego zwycięstwa. Rozpiera mnie dumna z pracy którą włożył mój Team, trenerzy, fizjoterapeuta, managerzy oraz Wy wszyscy. Sprawiliście, że czułam się bardzo wyjątkowo podczas wczorajszej walki. Jesteście częścią tego kim jestem, jako człowiek i sportowiec.  Kocham Was.

Poniżej dopisała z humorem: “Będę na bierząco (pisownia oryginalna – przyp. red.).Was informować odnośnie badań lekarskich. Zdecydowanie moje stopy potrzebują nowego pedicure”. 

fot: Instagram