Robert Lewandowski zarabia fortunę! Jest w dziesiątce najlepiej opłacanych piłkarzy

Zalotny Lewandowski
Robert Lewandowski/ Fot.Instagram

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy świata, dlatego również zarabia ogromne pieniądze. Mowa tu o 1,6 miliona euro miesięcznie, czyli 6.837.840zł! A i tak najlepiej zarabiającym piłkarzem jest Leo Messi z 8,3 mln euro za miesiąc.

Jak podaje francuski “L’Equipie” Leo Messi został najlepiej zarabiającym piłkarzem w Europie. Piłkarski magazyn wziął pod lupę pięć najlepszych lig Starego Kontynentu. Nasz rodak zamyka 10 rankingu.

Magazyn „L’Equie” zaprezentował klasyfikację najlepiej zarabiających piłkarzy w pięciu najlepszych ligach Europy. Niekwestionowanym liderem rankingu został Leo Messi, którego miesięczne zarobki w Barcelonie wynoszą 8,3 milionów euro. Ten fakt nie dziwi dlatego, że wielu uważa go za najlepszego piłkarza w całej historii piłki nożnej.

Na drugim miejscu znalazł się Cristiano Ronaldo z 4,7 mln euro, a podium zamyka Neymar z 3,06 mln euro.

Co ciekawe w czołowej „dziesiątce” aż pięciu zawodników gra w lidze hiszpańskiej. Poza nimi znalazło się tam dwóch piłkarzy z Ligue1 i po jednym przedstawicielu  Bundesliga, Premier League i Serie A.

Kapitan reprezentacji Polski został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji. Reprezentant Polski według francuskiego dziennika zarabia 1,66 miliona euro miesięcznie czyli i 6 837 840 zł.  Dlatego łatwo policzyć, że Robert rocznie zarabia astronomiczne 82 054 090 zł!

Najlepiej opłacani zawodnicy w topowych ligach w Europie. Mowa tutaj o miesięcznych stawkach:

1. Leo Messi – 8,3 miliona euro
2. Cristiano Ronaldo – 4,7 miliona euro
3. Neymar – 3,06 miliona euro
4. Antoine Griezmann – 2,9 miliona euro
4. Luis Suarez – 2,9 miliona euro
6. Gareth Bale – 2,5 miliona euro
6. Eden Hazard – 2,5 miliona euro
8. Kylian Mbappe- 1,9 miliona euro
9. David De Gea – 1,7 miliona euro
10. Robert Lewandowski – 1,6 miliona euro

Źródło: lequipe.fr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here