Tajemnicza choroba Pawła Królikowskiego. Jak jest leczony?

Królikowski zawiedziony synem? Niepojęte jak Antek to robi
Paweł Królikowski/fot. Marcin Obara/PAP

Czym jest tajemnicza choroba Pawła Królikowskiego, o której mówi się od blisko miesiąca? Cały czas nie ma żadnych informacji, które moglibyśmy uznać za potwierdzone. Wiadomo jedynie, że artysta znajduje się na oddziale neurochirurgii.

Pawła Królikowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktor znany z serialu “Ranczo” trafił do szpitala w Wigilię Bożego Narodzenia. Nie wiemy dokładnie, w którym szpitalu wylądował, wiemy jednak, iż na oddziale neurochirurgii.

Problemy zdrowotne Pawła Królikowskiego rozpoczęły się w 2015 roku, wówczas aktor przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Po raz kolejny trafił do szpitala w maju 2019 i wówczas przeszedł kolejną operację. Kolejne problemy pojawiły się w grudniu, kiedy trafił na oddział neurochirurgii.

Paweł Królikowski na oddziale neurochirurgii

Czym jest neurochirurgia? To przede wszystkim leczenie związane z mózgowiem, rdzeniem kręgowym czy też układem naczyniowym dostarczającym krew do wszystkich części organizmu. Na oddział trafiają pacjenci, którzy w większości są już po nieudanej terapii farmakologicznej.

Z jakimi schorzeniami najczęściej trafiają pacjenci? Lista jest bardzo długa i rozbudowana, jednak najczęściej są to m.in.: ostre i przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i urazy rdzenia kręgowego, guzy mózgu i nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, choroby nowotworowe w obrębie mózgu i naczyń mózgowych, choroby naczyniowe mózgu, wodogłowie, uszkodzenie nerwów obwodowych, przepukliny mózgowo-rdzeniowe, naczyniaki, krwotoki wewnątrzczaszkowe.

W całej tej sytuacji pozostaje nam tylko czekać, aż ktoś z rodziny aktora zdecyduje się na przedstawienie informacji dotyczącej jego stanu zdrowia. Do tej pory media opierać się będą mogły wyłącznie na plotkach i domysłach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here