Teatry zamknięte, ludzie żądają zwrotu pieniędzy. Damięcki błaga o litość

Teatry zamknięte, ludzie żądają zwrotu pieniędzy. Damięcki apeluje o litość
Mateusz Damięcki/Fot. Instagram @mateuszdamiecki

W okresie pandemii, wszystkie kina i teatry są nieczynne, przez co ani producenci ani reżyserzy ani aktorzy nie zarabiają pieniędzy. Być może część ośrodków kultury wypowie nawet umowy najmu. Multipleksy również mają problemy finansowe. Tańsze bilety, jakie zadeklarowały instytucje kultury nie pomogą im w trudnym położeniu. Głos zabrał Mateusz Damięcki.

Wielkie mulipleksy być może łatwiej zniosą brak widzów i minimalną sprzedaż biletów, która miała miejsce tylko przez pierwszą dekadę marca. Trudniejszą sytuację mają teatry, które są zmuszone do opłacenia czynszu, rachunków, aktorów i pracowników administracyjnych. Stąd apel do społeczeństwa, który wygłosił Damięcki.

Aktor gra regularnie w warszawskim Teatrze “Kamienica”. Artystę przeraża aktualny stan w kraju. Damięcki wystosował oficjalny post do wielbicieli sztuki na swoim Instagramie. Mateusz poprosił o rozsądek, litość i poniekąd wsparcie dla instytucji kultury.

W chwili odgórnego nakazu zamknięcia wszystkich kin, teatrów, muzeów, galerii, etc., wiele placówek i osób straciły w miarę stały przychód m.in. ze sprzedaży biletów, karnetów czy wejściówek. Otóż ludzie w momencie odwołania spektakli, żądają od teatrów zwrotu gotówki. Te z dnia na dzień mają coraz mniej pieniędzy.

Jednak ich los nie wszystkim jest obojętny. Mateusz Damięcki czując solidarność z teatrem, sztuką i w obawie o swoje utrzymanie, zwrócił się z prośbą do swoich obserwatorów, by zamiast prosić o zwrot wartości biletów, przystali na alternatywę, jaką jest wybór innej daty, a nawet sztuki.

View this post on Instagram

Drodzy widzowie . Bez Was polska kultura może utracić swoją moc. Nasz Teatr jest w potrzebie. Apeluję, proszę i liczę na Waszą mądrą decyzję – nie odwołujcie swojej wizyty w teatrze, nie proście teatrów o zwrot pieniędzy za bilety na przedstawienia, które w najbliższym czasie , z wiadomych względów, nie będą mogły się odbyć. Bądźcie wyrozumiali, zgódźcie się przyjść do nas w innym terminie. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, żeby Wasza wizyta u nas był dla Was niezapomnianym doświadczeniem. Ale dajcie nam trochę czasu, tylko o to prosimy. Kłaniam się Wam nisko, zależny od Was, Mateusz @teatr_kamienica @teatrpolonia @teatr_dramatyczny @ochteatr @teatrmuzycznywpoznaniu @pmandrzejewska @modi_modest @katarzynazielinska @kurdejszatan @krzysztof_szczepaniak_ @small_ara @magdalamparska @tojajanda @marcinjanuszkiewicz @ewakonstancjabulhak @teatrmuzycznyroma @annalasotasopran @dagmararybak @maciej.zaruski @asiarybka @teatrmuzycznygdynia @ren_goslawska

A post shared by Mateusz Damięcki (@mateuszdamiecki) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here