Viki Gabor broniona przez Janusza Korwin-Mikke! „Panna Viki, Cyganeczka urodzona w Niemczech”

Janusz Korwin-Mikke i Viki Gabor. Foto: PAP

Po raz kolejny Janusz-Korwin Mikke stanął w obronie słabszych. Tym razem broni  zwyciężczyni konkursu Eurowizji dla dzieci. Co nie mieści się w głowie to fakt, że Viki Gabor została zaatakowana falą hejtu za swoje pochodzenie.

Przypomnijmy, że Viki Gabor wygrała międzynarodowy konkurs muzyczny Eurowizja Junior. Niestety nastolatka spotkała się z dużą falą hejtu i ataków rasowych.  Chodzi o to, że młoda piosenkarka urodziła się w Niemczech, i ma romskie korzenie. Ostatnio jej rodzice mieszkali w Wielkiej Brytanii.

W obronie nastolatki stanął lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Bronił utalentowanej nastolatki na swoim Facebooku.

“Niektórych oburza, że panna Wiktoria “Viki” Gabor, Cyganeczka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii. Wyśpiewała dla Polski dziecięcą nagrodę “EUROWIZJI – podkreśla lider Konfederacji.

“Wszelako gdy p.Emanuel Olisadebe strzelał dla Polski bramki. To protesty były, ale słabsze. A gdy p.Lǐ Qiàn zdobywa dla Polski złote medale w tenisie stołowym – to są jeszcze słabsze. Może dlatego, że gole i sety są obiektywne – a gusty jury: niekoniecznie?” – dodał.

“Cyganie (przynajmniej w czasach, gdy nie dawano im zasiłków i nie wyzywano od “Romów”) mieli ogromny talent do muzyki – więc ten sukces nie powinien dziwić”.

“Czy już zapomnieliśmy, że młodzi ludzie śpiewali na cały głos: “Cyganem chciałbym być/ Cygankę chciałbym mieć/ Cyganka mówiła, że kocha mnie…” – kończy swój wpis Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: Facebook: Janusz Korwin-Mikke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here