WIELKI SKANDAL! Nowa piosenka Roksany Węgiel to PLAGIAT hitu Dua Lipy? [VIDEO]

Roksana Węgiel zagrała w filmie.
Roksana Węgiel zagrała w filmie. "Mamy nadzieję, że ten film w jakiś sposób komuś pomoże". Foto: print screen z YouTube/tvnpl

Internauci twierdzą, że nowa piosenka Roksany Węgiel “Nie z tej ziemi”, jest plagiatem hitu “Physical” Duy Lipy. Polska wokalistka nie chce komentować sytuacji.

Roksana Węgiel po zwycięstwie w “The Voice Kids” oraz Eurowizji Junior w 2018 roku cieszy się wielką popularnością. Jej piosenki na YouTube biją rekordy oglądalności, a na Instagramie śledzi ją już ponad milion osób.

Z okazji Dnia Dziecka odbyła się premiera nowej piosenki Roxy pod tytułem “Nie z tej ziemi”, promująca serial animowany przedstawiający chrześcijańskie wartości. Wokalistka zaśpiewała wspólnie z katolickim chórem dziecięcym Małe TGD, który też wystąpił w teledysku.

Po premierze w sieci pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. Internauci usłyszeli już dobrze znaną im linię melodyczną z hitu Dua Lipy “Physical”.

“Jak można było iść tak na łatwiznę?!”, “Słyszę tutaj Dua Lipę i to bardzo. Prawie identycznie brzmi”, “To jest prawie 1 do 1” – piszą fani.

Onet.pl zwrócił się z prośbą o komentarz do osoby odpowiedziałnej za promocję Roksany. Jak się okazało, sama piosenkarka nie będzie odnosiła się do tej sprawy.

Roxie Węgiel nie chce komentować sytuacji, ponieważ nie jest autorką piosenki. Za słowa i muzykę utworu odpowiada Piotr Nazaruk – czytamy.

Posłuchajcie sami!

 

5 KOMENTARZE

  1. Kompletna bzdura. Połowa popu to takie same wlaskotki. A w razie draki osobę “pokrzywdzoną” umieszcza się na liście płac “złodzieja” i tantiemy lecą. Roksana? Ładna , ale drętwa.

  2. Oba utwory są podobne do siebie, ale w żadnym przypadku nie można stwierdzić, że Roksana splagiatowała Lipę. Jeśli chodzi o ostatnio promowane utwory w stacjach radiowych, to jest kilka utworów, w których słychać, że linia melodyczna została żywcem zerżnięta ze znanych utworów np. “Forever Summer” Drenchill i Indiiany, gdzie mocno słychać “Lambadę” Kaomy i “On the floor” Jennifer Lopez (notabene zawierającą sample z “Lambady”, czy “Kings and Queens” Avy Max, gdzie refren jest identyczny jak w “You give love a bad name” Bon Jovi’ego i i”If you were a woman and I was a man” Bonnie Tyler (oba utwory notabene też są podobne do siebie, gdyż zostały stworzone w tym samym czasie przez tego samego kompozytora)

  3. To niezła Węgiel. Pięknie Roksanko pakujesz się w problemy odpuść sobie kopiowania od lepszych. A najlepiej zajmij się szkołą. A nie takimi bzdurami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here