Wstrząsający zwiastun nowego filmu Patryka Vegi. „Small World” podbije kina na świecie? [VIDEO]

Patryk Vega zapowiada kolejny zwiastun. (Zdj. screen/Patryk Vega/Instagram)
Patryk Vega zapowiada kolejny zwiastun. (Zdj. screen/Patryk Vega/Instagram)

„Small World” może okazać się najbardziej wstrząsającym filmem Patryka Vegi. Reżyser opowie w nim historie handlu dziećmi i zmuszaniem ich do prostytucji.

Premiery kolejnych filmów Patryka Vegi wzbudzają coraz większe kontrowersje. Nie inaczej jest ze „Small World”.

Film doczekał się swojego międzynarodowej zapowiedzi. Zwiastun wywołał spore poruszenie.

„Small World” opowiada historię czteroletniej dziewczynki, która została porwana z polskiej wsi oraz odnaleziona 14 lat później. Vega skupia się nie tylko na bohaterce, ale także jej rodzicach i porywaczu.

W filmie zagrają największe gwiazdy rodzimego i zagranicznego kina. Zobaczymy m.in. Piotra Adamczyka oraz Enrique Arce, który w serialu „Dom z papieru” grał Arturita.

Adamczyk wcieli się w policjanta tropiącego osoby odpowiedzialne za handel dziećmi.

– Artyści z różnych krajów zjednoczą się w proteście będącym krzykiem przeciwko handlowi dziećmi, który jest porażającym procederem. Mam nadzieję, że film zagości ze swoim przesłaniem na zagranicznych festiwalach – zapowiedział reżyser.

– Dla mnie będzie miał on charakter misyjny i ewangelizacyjny. Mam poczucie, że chcę go zrobić jako człowiek, a nie producent czy biznesmen. Mogę powiedzieć, że ten obraz będzie dziesięć razy większym hardcorem niż „Botoks”. Scenariusz jest bardzo mocny – dodał Vega.

Film ma trafić na ekrany kin w 2021 roku.

Źródło: Filmweb / WP