Zatańczy pod celą. Piotr G. z programu “You can dance” aresztowany za wyłudzenia [VIDEO]

You Can Dance - zdjęcie ilustracyjne.

32-letni Piotr G., w 2007 roku finalista programu TVN “You can dance”, został oskarżony o 24 przestępstwa i wyłudzenia na łączną kwotę ponad 700 tys. złotych.

Mężczyzna wypożyczał m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne oraz samochody, za które później nie dokonywał opłaty. Część z nich przywłaszczał.

Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach skierowała Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód. Śledztwo trwało od października po tym, gdy Piotr G. został zatrzymany w stolicy woj. świętokrzyskiego po nieudanej próbie ucieczki przed policją. Mężczyzna poruszał się wypożyczonym samochodem, za który nie uregulował płatności. Policjantom udało się go namierzyć, ponieważ w aucie znajdował się lokalizator GPS.

32-latek kierujący autem nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. Zaczął uciekać. Ostatecznie na ulicy Ogrodowej radiowóz zajechał mu drogę, a Piotr G. został zatrzymany.

“W toku śledztwa ustaliliśmy, że Piotr G. popełnił łącznie 24 przestępstwa przeciwko mieniu na łączną kwotę ponad 700 tys. zł” – powiedziała PAP Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.

Zaznaczył, że schemat działania Piotra G. była podobny. “Mężczyzna posługiwał się podrobionymi potwierdzeniami dokonania przelewów bankowych. Wypożyczał w ten sposób m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne, rower elektryczny, przyczepki rowerowe, klimatyzatory sprężarkowe, sprzęt turystyczny. Wyłudzał usługi hotelowe i sprzęt turystyczny” – poinformowała.

Mężczyzna działał m.in. na terenie woj. opolskiego, Wrocławia, Zielonej Góry i Kielc. Wszystkie przestępstwa popełnił w recydywie. “Piotr G. w lutym opuścił więzienie, gdzie odbywał karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwa” – dodała.

Mężczyzna jest tymczasowo aresztowany. Nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.