Życiowy dramat kultowej aktorki. Gwiazda TVP zdradziła, za jaką kwotę musi przeżyć

Katarzyna Łaniewska. / foto: YouTube

O tym, że aktorzy i muzycy, którzy przez lata odprowadzali niższe składki, mają też niższe emerytury wiadomo od dawna. W przypadku niektórych sytuacja jest naprawdę ciężka, a kwota ledwo starcza na przeżycie.

Katarzyna Łaniewska, gwiazda TVP, znana między innymi z serialu “Plebania” zdradziła, za jaką kwotę musi przeżyć.

Aktorka świetnie znana jest widzom wybierającym zarówno mały, jak i duży ekran. Wystąpiła między innymi we wszystkich częściach kultowej serii “Kogel-Mogel”. Dobrze znana, choć jedynie przez swój głos, jest z filmów dla dzieci, które często dubbinguje.

Emerytura gwiazdy TVP

Aktorka podzieliła się informacjami na temat swojej emerytury w rozmowie z “Super Expressem”. Niestety w jej wypowiedzi przebija postPRL-owska mentalność i…oburzenie na to, że dziś aktorzy śmią zarabiać więcej.

Głupio mi jest, jak koledzy, którzy zarabiali miliony, mówią, że nie będą mieli co włożyć do garnka. To wstyd. Kiedyś nam ministerstwo wyznaczało, jaką gażę mamy mieć, ile zarobić – mówi Łaniewska.

Jak się wyrobiło limit filmów, to do ministerstwa pisałam, czy mogę więcej zarabiać. A teraz są bajeczne sumy, zupełnie nie wiadomo skąd, i to dla ludzi, którzy naprawdę niewiele zasłużyli, dla amatorów – dodaje zła na wolny rynek.

W swoich latach wysługi za 60 lat pracy dostawałam 860 zł emerytury. To była moja pierwsza emerytura. Potem zrobiło się 900 coś tam. Na dzień dzisiejszy emerytury moje i moich kolegów wynoszą dwa tysiące złotych z kawałeczkiem – ujawnia gwiazda TVP.

Aktorka przyznała, że w swoim czasie zarabiała znacznie lepiej, co pozwoliło na pewne oszczędności. Te jednak szybko się uszczupliły, dziś 87-letnia aktorka ciągle pozostaje aktywna i występuje m.in. w Teatrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here