Batman doczeka się kontynuacji? Ujawniono zakończenie „Ligi Sprawiedliwości” [VIDEO]

Foto: YouTube Movieclips

„Liga Sprawiedliwości” będzie miała zaskakujące zakończenie. Film ma ponoć otworzyć możliwość powstania kolejnej części.

Zack Snyder naprawił „zniszczenia” jakie w jego filmie dokonali ludzie Jossa Whedona, którzy przejęli stery nad produkcją, gdy reżyser musiał opuścić plan z powodu osobistej tragedii. Film w wersji oryginalnej, czyli innej niż ta która trafiła do kin, pojawi się niebawem na HBO GO.

Co ciekawe, do sieci trafiły przecieki dotyczące zupełnie nowego zakończenia filmu. Film doczekał się bowiem nie tylko zmian fabularnych, ale nawet finał filmu będzie zupełnie inny niż wersja kinowa.

Dość powiedzieć, że w ostatnich zwiastunach pojawił się arcywróg Batmana – Joker. I mimo, że w złoczyńcę ponownie wcielił się Jared Leto, to jego postać wygląda zupełnie inaczej niż w filmach Warner Bros.

Sam Snyder zdradził, że scena z Jokerem, którą widzimy w zwiastunie może sugerować nam co się wydarzy pod koniec filmu. Przypomnijmy: w zwiastunie widać postapokaliptyczny świat, w którym Joker drwi z Batmana.

– Wygląd Jokera zainspirował postapokaliptyczny świat, którego jestem fanem. Pomysł był taki, że akcja następnego filmu – który raczej nie powstanie – rozgrywałaby się w tym świecie i bohaterowie próbowaliby go naprawić. Ta sekwencja nie jest długa, ale zdecydowanie robi to, czego potrzebowała historia. Dalsze szczegóły to spoilery – wyjaśnił Snyder.

Początkowo “Liga Sprawiedliwości” miała być dwoma filmami.

– “Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” daje przedsmak potencjalnego innego świata. Zasiałem tu ziarna tego, co chciałem pokazać w kolejnych częściach. Znajdziecie więc je w filmie, ale realizacja ciągu dalszego wydaje się mało prawdopodobna, więc zostaje nam jedynie spekulacja na podstawie tych tropów – dodał reżyser.

Film będzie dostępny na HBO GO 19 marca.

Źródło: Filmweb