Pomimo rozwodu i koronawirusa Jeff Bezos, właściciel Amazona jest jeszcze bogatszy

Amazon
Jeff Bezos Fot. Wikipedia

Majątek Jeffa Bezosa, założyciela Amazonu, wynosił we wrześniu 2018 roku 148 miliardów euro. W tym roku jest to już 153,1 miliarda euro i widać, że Amazon nie cierpiał z powodu kryzysu i koronawirusa.

W rankingu miliarderów Bloomberga Jeff Bezos, założyciel Amazon, jest zdecydowanym liderem. 153 miliardy euro to np. prawie równowartość węgierskiego PKB.

Miliarder, który niedawno kupił sobie nieruchomość za 165 milionów dolarów, ma majątek przede wszystkim w akcjach firmy Amazon. Ich wartość wzrosła na giełdzie o 4,4%, osiągając cenę 2890,30 dolarów za akcję.

Bezos znacznie wyprzedza np. Billa Gatesa z jego 101 miliardami euro, czy Francuza magnata towarów luksusowych Bernarda Arnauda, którego fortunę szacuje się na 80,9 miliarda euro.

W tym rankingu była żona Jeffa Bezosa również robi duży krok naprzód. MacKenzie Bezos zostaje bowiem drugą najbogatszą kobietą na świecie i to też dzięki akcjom byłej firmy byłego męża. Obecnie posiada ona 4% akcji, co jednak daje jej w sumie fortunę w wysokości 51 miliardów euro i dwunaste miejsce na liście najbogatszych.

Tuż obok Elona Muska i najbogatszej kobiety na świecie, czyli spadkobierczyni L’Oréal. Majątek Françoise Bettencourt-Meyers oblicza się na 58,7 miliardów euro.

Źródło: Le Parisien/ AFP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here