Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii odwiedził już Polskę! Na czym wyłożył się brodacz?! [VIDEO]

Święty Mikołaj/Fot. Instagram

Święty Mikołaj z Rovaniemi już po raz siódmy odwiedził Białystok. Gość z Laponii pojawił się po to, by obdarować niepełnosprawne dzieci prezentami. Poza tym odwiedził małych pacjentów szpitala dziecięcego. Brodacz zza bieguna wręczył również medale uczestnikom biegu mikołajkowego.

Przyjazd Świętego Mikołaja to było wielkie wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla… kierowców. Ci stali w kilkukilometrowych korkach, bądź szukali miejsca parkingowego, tracąc powoli nadzieję na spotkanie z Lapończykiem. Główny rynek miasta był całkowicie zamknięty. Policja nie wpuszczała aut.

Mikołaj dawał sobie świetnie radę. Nikt by nie przypuszczał, że nie jest prawdziwy, gdyby nie fakt, że zaczął mówić łamaną polszczyzną. Gość z Rovaniemi używał takich słów, które nie są na porządku dziennym. To wzbudziło podejrzenie nawet tych, których właśnie spełniały się marzenia.

Choć z początku witał się w języku obcym, mało profesjonalne i wiarygodne tłumaczenie konferansjera wzbudziło podejrzenia, co do faktycznego pochodzenia Mikołaja, który zaszczycił Podlasian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here